Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
E15: Televize Nova na konci roku dlužila 11,7 miliardy korun

E15: Televize Nova na konci roku dlužila 11,7 miliardy korun

10.05.2011 8:23
Autor: ČTK

Televizi Nova se loni podařilo v dolarovém vyjádření snížit rozsáhlé zadlužení o deset milionů na 624,8 milionu dolarů. V korunovém vyjádření se kvůli kurzovým pohybům naopak dluh mírně zvýšil, a to z 11,66 miliardy na 11,7 miliardy korun. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15 s odkazem na dokumenty společnosti CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova.

Televize navíc podle dokumentů nesáhla na úvěrovou linku 300 milionů korun od Factoringu České spořitelny, kterou má k dispozici do 30. června.

Vysoké zadlužení nemusí podle E15 pro Novu znamenat nic fatálního, protože provozní zisk před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací se v posledních letech pohybuje okolo 2,3 až 2,4 miliardy korun ročně.

K největším věřitelům Novy patří spřízněná společnost CME Investment, která vlastní 0,004 procenta CET 21. Té na konci loňského roku televize dlužila zhruba 6,9 miliardy korun. Splatnost dluhu byla prodloužena z května 2015 na březen 2018, úroky se zvýšily o čtvrt procenta na 9,25 procenta, uvádí list.

Kolotoč úvěrů kolem Novy se roztočil zejména loni v říjnu, kdy televize získala přístup k prostředkům o objemu 5,5 miliardy korun, míní deník. Nova tehdy podepsala smlouvu s konsorciem bank BNP Paribas, JP Morgan, Citigroup Global Markets, ING Bank a Česká spořitelna o poskytnutí revolvingového úvěru na pět let ve výši 1,5 miliardy korun. Prakticky v týž moment vydala i obligace v objemu 170 milionů eur. Ty se podle zdrojů ze CME podařilo umístit zejména na evropských trzích. Dluhopisy jsou splatné do roku 2017.

Po odečtení nutných nákladů získala CET 21 z této transakce čisté 4,02 miliardy korun, vyplývá z dokumentů. Část prostředků z dluhopisů, 115 milionů eur, použila na splacení předchozího úvěru ČS, UniCredit Bank a BNP Paribas z prosince 2009 ve výši 2,8 miliardy korun.

Americká společnost Central European Media Enterprises (CME), která Novu vlastní, nechtěla účel těchto operací příliš komentovat, podle nich byla část peněz použita pro "potřeby pracovního kapitálu", uzavírá E15.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst