Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražský trh ukončil týden 0,5% ziskem, zajímavý růst předvedly NWR a Unipetrol

Pražský trh ukončil týden 0,5% ziskem, zajímavý růst předvedly NWR a Unipetrol

13.05.2011 16:48
Autor: Josef Kohout

Závěr týdne na pražskou burzu nepřinesl žádnou výraznější změnu a většina zástupců tak pouze oscilovala poblíž svých včerejších hodnot. Našlo se však i pár výjimek, které si i přes nepříliš pozitivní zahraniční sentiment připsaly zajímavé zisky, jako je NWR a Unipetrol.

NWR se s blížícím se datem rozhodnutí o zahrnutí titulu do indexu FTSE posunulo o 3,3 % výše a zakončilo tak na 286,5 . V kladném teritoriu končil i ČEZ, který se dnes obchodoval převážně u 960 . Včerejší ztráty se podařilo z velké části umazat Unipetrolu, který si dnes připsal 1,9 %.

V úzkém pásmu se drželi bankovní zástupci. Komerční banka opět uhájila hranici 4 150 za akcii, kde byla opět patrná nákupní podpora. Rakouská Erste Bank se zase držela u 830 .

Akcie Telefóniky O2 po včerejším reportu výsledků hospodaření za první kvartál letošního roku dnes zůstaly prakticky beze změny. Výsledky byly v zásadě v souladu s očekáváním trhu a firma potvrdila celoroční výhled. Jelikož však výsledky byly zveřejněny již v 16:00, stihl titul mírně pozitivní reakci předvést již v rámci včerejší závěrečné aukce. Pozitivně může v současném volatilním prostředí působit vidina relativně stabilní dividendy.

Objem obchodů ve SPADu za dnešní den je 1,038 mld. . Průměrný objem obchodů za poslední rok je 1,310 mld. .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y