Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    NWR směnila již 99 %

    NWR směnila již 99 % "starých" akcií, v Praze i Londýně naposledy tento pátek

    01.06.2011 16:58
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Britská NWR Plc oznámila, že k dnešní 16. hodině středoevropského času (15:00 londýnského) ukončila třetí fázi nabídky akcionářům na směnu akcií staré NWR N.V. za akcie nové NWR Plc. Do dnešní lhůty, tedy 1. června 2011 do 15:00 londýnského času (16:00 CET) vyslovilo celkem 99 procent akcionářů stávající nizozemské společnosti NWR N.V. právní souhlas s výměnou akcií "staré" NWR za akcie nové NWR Plc. Při ukončení první fáze nabídky, 6. května do 16:00 CET, obdržela NWR souhlas s výměnou 256 780 388 akcií, což odpovídalo zhruba 97 procentům vydaných akcií "staré" NWR. Vysoce tak byla naplněna podmínka pro provedení směny (min. 75 %) a výměna akcií u těch, kdo vyslovili právní souhlas, byla realizována. Ve druhé fázi NWR získala souhlas u dalších 2 769 054 akcií na celkových 259 549 442 akcií. Ve dnešní třetí fázi pak získala souhlas u dalších 2 174 475 akcií.

    NWR Plc uvedla, že akcie „nové NWR“ byly přiděleny těm akcionářům, kteří dodatečně (po ukončení první fáze nabídky) vyjádřili souhlas s výměnou akcií. Tyto nově vydané akcie budou k již existujícím uvedeny na burzy v Londýně, Praze a Varšavě. V Londýně obchodování s těmito nově vydanými akciemi začne dne 2. června v 8:00 londýnského času. V Praze s nimi začne obchodování téhož dne v 9:15 hodin.

    Nabídka výměny „starých“ akcí NWR za „nové“ podle NWR zůstává nadále otevřena do dalšího oznámení a NWR také uvedla, že rozhodnutí o případném uzavření nabídky bude oznámeno nejméně 14 dní předem. "Akcionářům, kteří ještě nepřistoupili na směnu akcií, tak doporučujeme učinit bez zbytečného odkladu," uvedla NWR. Jako datum ukončení další fáze nabídky stanovila 15. červen 2011.

    „Nové“ akcie NWR obchodují v Londýně a Praze již od pátku 6. května, ve Varšavě od pondělí 9. května.

    Podle vyjádření NWR při ukončení první fáze nabídky bude dalším krokem žádost společnosti o definitivní stažení „starých“ akcií na všech trzích, kde se obchodují. V Londýně je pro stažení z obchodování stanovena lhůta dvaceti obchodních dní. NWR zopakovala, že očekává stažení titulu z obchodování (jeho delisting) dne 3. června 2011, což bude poslední obchodní den. Stejně tak v Praze posledním obchodním dnem akcií „staré“ NWR bude tento pátek 3. června. NWR zopakovala varování, že stažení z londýnského a pražského trhu značně sníží likviditu a obchodovatelnost „starých“ akcií NWR.

    NWR bude dále usilovat také o stažení „starých“ akcií NWR z akciového trhu ve Varšavě, a to v nejkratším možném termínu. Po delistování akcií „staré“ NWR na pražské (a také londýnské a varšavské) burze může vedení „staré“ NWR rozhodnout o převedení těchto akcií do privátní neveřejné společnosti a konverzi akcií na volně nepřevoditelné.

    Nové NWR říká, že jelikož souhlas s výměnou akcií dalo více než 95 procent držitelů „starých“ akcií NWR, společnost plánuje zahájit kroky podle holandského práva, které by vedly k povinnému převzetí všech existující akcií NWR N.V.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa