Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM - Prozatímní věřitelský výbor povede Česká spořitelna, Janků prodává akcie

ECM - Prozatímní věřitelský výbor povede Česká spořitelna, Janků prodává akcie

10.06.2011 16:10
Autor: Redakce, Patria.cz

V čele prozatímního věřitelského výboru developerské společnosti ECM (29,51 CZK, -7,78%) Real Estate Investments (ECM) bude Česká spořitelna. Na první schůzi výboru, která se konala ve středu 1. června, se na tom shodli všichni přítomní věřitelé. Zápis z jednání prozatímního věřitelského výboru (PVV) byl dnes zveřejněn v insolvenčním rejstříku.

Schůze prozatímního věřitelského výboru se kromě insolvenčního správce Iva Haly a České spořitelny zúčastnila také Volksbank CZ, společnost Glancus Investments ze skupiny PPF a firma Astin Capital Management, která zastupuje část vlastníků dluhopisů ECM.

Společnost ECM se na věřitele obrátil s naléhavou žádostí o schválení prodeje projektu ECM Mall v Číně, stejně jako projektů City Deco a City Element v Praze na Pankráci. „Vzhledem k nedostatku informací PVV nemůže zaujmout stanovisko k prodeji projektu ECM Mall a žádá dlužníka o poskytnutí relevantních právních a ekonomických informací,“ zní odpověď výboru.

PVV současně České spořitelně jako předsedovi výboru uložil, aby ve spolupráci s pověřenou advokátní kanceláří připravila návrh dopisu, který by vedení ECM připomněl, že v rámci insolvence smí s majetkem nakládat jen v omezené míře.

Městský soud v Praze poslal developera ECM do úpadku a ustanovil insolvenčního správce dne 24. května. Soud vyzval věřitele ECM, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili ve lhůtě 30 dnů ode dne zveřejnění tohoto usnesení v insolvenčním rejstříku. Insolvenčnímu správci byla uložena povinnosti soudu nejpozději do 5. července předložit zpracovaný seznam přihlášených pohledávek tak, aby jej soud mohl zveřejnit nejpozději 15 dní před konáním přezkumného jednání.

Na začátku nynějšího insolvenčního řízení s ECM byla v dubnu Česká spořitelna. Celková výše pohledávek této banky vůči developerovi činí přibližně 194 milionů korun. Následně se k insolvenčnímu řízení připojila mimo jiné Volksbank CZ a Glancus Investments. Dlouhodobé závazky zadlužené firmy činí 165,9 milionu eur, tedy asi 4,1 miliardy korun. Většinu z dluhu tvoří závazky z vydaných dluhopisů. ECM chce řešit své zadlužení reorganizací firmy, což navrhuje i Česká spořitelna a Volksbank CZ. Glancus Investments ale pro ECM navrhuje konkurz.

ECM založil v roce 1991 podnikatel Milan Janků. V současnosti je podle dostupných informací hlavním akcionářem firmy, zároveň vykonává funkci generálního ředitele společnosti. Firmu kontroluje prostřednictvím společnosti ECM Group. Právě tato firma přitom v posledních deseti dnech prodala 7 tisíc akcií ECM REI při průměrné ceně 36,14 . Titul dnes na pražské burze na konci obchodování padá o 7,8 % až na 29,5 . ECM Group před touto sérii naposledy prodávala akcie ECM REI v druhé polovině března.

Jak ECM Group prodávala akcie ECM REI od 31. května do 8. června

Datum počet cena v Kč hodnota v Kč
8.6.2011 500 35 17 500
6.6.2011 1 000 34 34 000
2.6.2011 500 36,5 18 250
1.6.2011 4 000 37 148 000
31.5.2011 1 000 35,2 35 200
Celkem 7 000 36,14* 252 950

* průměrná cena

(Zdroj: Insolvenční rejstřík, ČNB, čtk, ECM)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.06.2026
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.