Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Opožděné splátky úvěrů z kreditek v USA na předkrizové úrovni

Opožděné splátky úvěrů z kreditek v USA na předkrizové úrovni

16.06.2011 15:06
Autor: ČTK

Ukazatel opožděných splátek z úvěrů poskytnutých prostřednictvím kreditních karet klesl u většiny předních vydavatelů karet ve Spojených státech v květnu na nejnižší úroveň od začátku recese a poměr nesplácených úvěrů se blíží obvyklé úrovni. Ukazují to nejnovější údaje od šesti hlavních vydavatelů kreditních karet.

Firma American Express, která je největším vydavatelem kreditních karet v zemi, uvedla, že ukazatel pozdního splácení nyní činí 1,6 procenta a je lepší, než před krizí. Za pozdní splácení firmy považují případy, kdy dlužník nezaplatil více než 30 dní.

Karetní divizi firmy JPMorgan Chase klesl ukazatel míry pozdního splacení na 2,66 procenta, tedy nejníže od poloviny roku 2006. U Discover Financial Services byl ukazatel nejnižší za více než čtyři roky, činil 2,88 procenta.

Ukazatel pozdního splácení úvěrů je obecně považován za indikátor budoucího vývoje nesplácených úvěrů. Nízká hladina je pro odvětví dobrým znamením. Banky obvykle odepisují úvěry z kreditních karet, pokud mají dlužníci zpoždění se splácením 180 dní.

American Expres měl rovněž nejnižší ukazatel poměru nesplácených úvěrů, bylo to 3,2 procenta. U Discover činil 4,82 procenta a Capital One 4,84 procenta. Nejvyšší měla tento ukazatel Bank of America, a to 8,03 procenta. I tak byl tento ukazatel nejnižší od konce roku 2007, tedy začátku recese, napsala agentura AP.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.03.2026
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data