Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Finsko, Nizozemsko a Německo se na řeckých zárukách nedohodly

Finsko, Nizozemsko a Německo se na řeckých zárukách nedohodly

07.09.2011 9:07
Autor: ČTK

Na otázce záruk za půjčky zadluženému Řecku se ministři financí Německa, Nizozemska a Finska na své dnešní schůzce zatím nedohodli. Nijak to ale nebude bránit uvolnění další části finanční pomoci, kterou si Řecko sjednalo s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem již loni. Po schůzce v Berlíně to řekl nizozemský ministr Jan Kees de Jager.

Finsko bylo ochotno podpořit druhý úvěrový balík pro Řecko jen výměnou za peněžní záruky Řecka na finský podíl a v létě o tom Helsinky uzavřely s Aténami dohodu. Finský požadavek záruk od Atén následně vyvolal podobnou reakci i od jiných států eurozóny - Slovenska, Nizozemska, Rakouska a Slovinska. Objevila se varování, že toto domino může celý plán pomoci Řecku zmařit, a na Finsko se tlačí, aby od svého požadavku odstoupilo.

Nizozemský ministr poznamenal, že mnohem důležitější otázkou nyní je to, jak Řecko plní podmínky prvního programu pomoci z loňského května. Německý ministr Wolfgang Schäuble dnes upozornil, že kdyby se inspekce EU a MMF k plnění podmínek vyslovily negativně, mohlo by to vést k odepření další části úvěru v sumě zhruba osmi miliard eur.

Inspektoři EU, MMF a Evropské centrální banky (ECB) koncem minulého týdne nečekaně přerušili svoji misi v Aténách, v rámci které zkoumali plnění podmínek. Inspektoři se mají do Řecka vrátit zpět v polovině září a vláda, pokud chce získat další peníze, je musí přesvědčit, že udělala dostatečný pokrok.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m