Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Intel zvýšil čtvrtletní zisk i tržby nad očekávání, nabídl lepší výhled pro 4Q

Intel zvýšil čtvrtletní zisk i tržby nad očekávání, nabídl lepší výhled pro 4Q

19.10.2011 9:31
Autor: Redakce, Patria.cz

Americký výrobce počítačových čipů Intel ve třetím čtvrtletí dosáhl čistého zisku 3,47 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent z loňských 2,96 mld. USD. V přepočtu na akcii činil čistý zisk 65 centů vůči konsensu (Bloomberg) 61 centů. Očekávání trhu firma překonala i co do tržeb, které vzrostly o 28 procent na rekordních 14,2 miliardy dolarů vůči konsensu 13,9 mld. USD.

Akcie Intel v poobchodní fázi posílily o 4,5 procenta, na čemž měl kromě lepších výsledků zásluhu také zvýšený výhled společnosti pro poslední čtvrtletí roku nad očekávání analytiků. Společnost očekává pro 4Q tržby 14,7 mld. USD s možnou odchylkou 500 mil. USD proti průměrnému odhadu trhu na úrovni 14,2 mld. USD. Hrubá marže (procento tržeb po odečtení výrobních nákladů) pak podle firmy dosáhne zhruba 65 procent.

Intel svými výsledky vyvrátil předpoklad analytiků, že spotřebitelé začínají upřednostňovat tablety a chytré telefony před laptopy, když společnost uvedla, že právě prodej notebooků je hlavním motorem zisku společnosti, vykazujícím dvojciferný růst. Analytici označují výsledky za příjemné překvapení, za nímž stojí obrovská poptávka po serverových čipech a zároveň rychle rostoucí rozvojové trhy, kde se zvyšuje dostupnost technologií. Intel dominuje na světovém trhu počítačových čipů, k lepšímu výsledků mohl také přispět fakt, že hlavní konkurent na trhu AMD minulý měsíc nahlásil poruchu ve výrobě v Německu, která omezila jeho produkci na trh.

Společnost dále posílila svůj program na zpětný odkup akcií o 10 miliard dolarů na celkových 14,2 mld. USD na konci třetího čtvrtletí.

Akcie společnosti od začátku roku posílily o 11 procent. Po oznámení výsledků přidaly v After Hours 4,44 % na 24,44 USD.

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč