Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Telefónica CR se vzbouřila proti Applu, nebude prodávat iPhone

    Telefónica CR se vzbouřila proti Applu, nebude prodávat iPhone

    27.10.2011 9:53
    Autor: ČTK

    Česká pobočka mobilního operátora Telefónica se vzbouřila proti obchodním podmínkám společnosti Apple (400,6 USD, 0,71%). Nebude prodávat jeho nový mobilní telefon iPhone 4S a postupně ukončí i prodej starších modelů. ČTK to včera večer řekl mluvčí Telefóniky (395 CZK, 0,00%) Hany Farghali. Zástupci Apple nechtěli věc komentovat.

    Telefónica nemůže podle mluvčího podmínky Applu akceptovat kvůli potenciálnímu negativnímu dopadu na cenovou politiku telefonů jiných výrobců. Podle neoficiálních informací Apple požadoval po operátorovi vysoké investice do marketingové podpory nebo garanci počtu odebraných kusů. Pokud by telefony neprodal, musel by platit milionové kompenzace.

    "Chceme našim zákazníkům nabídnout kvalitní portfolio mobilních telefonů za nejlepší možnou cenu. Apple však požaduje takové podmínky smlouvy o prodeji telefonů iPhone, že nejsme schopni tomuto cíli dostát. Nadále jsme nicméně otevření spolupráci s firmou Apple na stávajících i budoucích projektech za podmínky, že se dohodneme na oboustranně přijatelném obchodním modelu," dodal marketingový ředitel Jiří Dvorjančanský.

    Přestože k dohodě nedošlo, všichni stávající i noví uživatelé telefonů Apple iPhone v síti O2 budou mít nadále stejnou zákaznickou podporu jako doposud.

    Apple se chystal uvést svůj nový iPhone 4S tento pátek. Do své nabídky ho zařadí konkurenční Vodafone i T-Mobile. I od těchto operátorů ale neoficiální cestou zanívaly stížnosti na jednání Applu. iPhony však jsou u zákazníků oblíbené a tuzemští operátoři jich prodávají až desítky tisíc za rok.

    Telefónica se před Vánoci rozhodla vsadit na konkurenty Applu s operačním systémem Android. Jedničkou mezi chytrými telefony je nyní podle Farghaliho Samsung Galaxy S II, což dokazují jeho vysoké prodeje. Od zahájení prodeje v červnu letošního roku si telefon od O2 koupilo více než 7000 zákazníků.

    iPone 4S má stát v Česku u Applu 14.490 korun. Vodafone, který počítá se zahájením prodeje o půlnoci na pátek, stanovil základní cenu nedotovaného přístroje na 16.277 korun, dotovaná začíná na 10.377 korunách.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů