Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECB sazbami ani trhy nepohnula, výsledky Daimler (+4 %) a Hugo Boss (+1,6 %) ano

ECB sazbami ani trhy nepohnula, výsledky Daimler (+4 %) a Hugo Boss (+1,6 %) ano

09.02.2012 14:15, aktualizováno: 9.2. 14:22

Aktualizováno

Dnešní evropské obchodování probíhá ve znamení oznamování úrokových sazeb. První z centrálních bank, která nezměnila svou základní úrokovou sazbu, byla Bank of England. Ta ale dle očekávání navýšila objem kvantitativního uvolňování o 50 mld. GBP na celkových 325 mld. GBP. Evropská centrální banka ponechala úrokovou sazbu na rovném procentu a také naplnila očekávání ekonomů. Evropské trhy navázaly na růstový závěr včerejšího obchodování v Americe a mírně posilují s podporou korporátních výsledků.

Z indexu Stoxx 600 rostou nejvíce akcie belgické banky KBC (17,95 EUR, 7,49%) . Ta dnes reportovala zisk 437 mil. EUR ve čtvrtém kvartálu a překvapivě souhlasila i s výplatou dividendy v minimální výši, jednoho centu na akcii. Její akcie rostou dnes o 7 %. Bankovní sektor je 1,3 % v zisku, i když například nizozemská ING (7,12 EUR, -1,89%) Group reportovala horší výsledky, než se čekalo a klesá o 3,8 %.

Nejsilnější jsou dnes evropské automobilky s průměrným růstem 3,2 %. Podporou jsou jednoznačně výsledky německého výrobce aut Mercedes-Benz, Daimler . Akcie se obchodují nejvýše od 4. srpna poté, co společnost zvažuje vyplatit dividendu 2,2 EUR na akcii. Zisk ve čtvrtém čtvrtletí automobilce narostl o 39 %. V Německu se daří také akciím Hugo Boss (69,68 EUR, 1,89%), kterému se zvýšil zisk na 91 mil. EUR z 77 mil. EUR. Index DAX roste o 0,7 % stejně, jako francouzský CAC . FTSE zpevňuje o 0,3 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m