Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa nakonec v závěru otočila do plusu, KBC +5 %

Evropa nakonec v závěru otočila do plusu, KBC +5 %

28.02.2012 17:47
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropským akciovým trhům se dnes podařilo vrátit na úrovně z počátku obchodování a uzavřít dnešní seanci v plusu. Propad všech hlavních indexů do červených čísel, kdy trhy umazaly veškeré své zisky, zapříčinila odpoledne zveřejněná makrodata ve Spojených státech, kde objednávky dlouhodobé spotřeby v lednu propadly nejvíce od ledna 2009. Impulzem pro obrat zpět do plusu byla pak další sada makrodat, kdy spotřebitelská důvěra ve Spojených státech naopak překonala očekávání. Podobný vývoj dnes bylo možné sledovat i v případě eura, které nakonec posílilo o 0,5 % na úroveň 1,346.

Rozdílné výsledky dnes bylo možné sledovat v bankovním sektoru, který v rámci indexu Stoxx 600 zpevnil o 0,3 %. Výrazné zisky zaznamenala belgická KBC, která po zprávě, že banka spojí svoji polskou dceru Kredyt Bank s Bank Zachodni WBK patřící Banco Santander posílila o 4,7 %. Dařilo se francouzským Natixis a Societe Generale, jejichž akcie zpevnily o 2,8 %, resp. o 2 %. Opačným směrem se naopak vydaly akcie řecké National Bank of Greece, která ztratila 6,7 %, nebo německá Commerzbank, která dnes propadla o 1,2 %.

V návaznosti na zveřejněné výsledky za 4Q oslabily akcie nizozemské společnosti TomTom. Ty propadly o výrazných 15,1 %, když čistý zisk propadl o celých 17 % a výhled společnosti počítá v letošním roce s nižším ziskem na akcii. Dařilo se naopak francouzská Eiffage, která po zlepšení ratingu ze strany Bank of America zpevnila o 4,8 %.

Celoevropský Euro Stoxx 50 nakonec posílil o 0,3 %, britský FTSE 100 o 0,2 %, francouzský CAC 40 o 0,4 % a německý DAX o 0,6 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
6:07Kashkari: Inflace a trh práce jsou nyní ve svém vlivu na monetární politiku v rovnováze. Uvidí se, co udělá konflikt a ceny ropy
10.03.2026
21:05Wall Street při pokračující nejistotě kolem Íránu nenavázala na včerejší euforii  
17:53Komisař pro energetiku doporučil zemím EU snížit daně z energií
16:45Před sociálním inženýrstvím by měl dobře fungovat samotný základ
14:49Španělská dcera CSG je pro podezření ze zapojení v korupční kauze na černé listině agentury NATO
12:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS3006202306
12:25Euforie na trzích - TACO opět funguje. Co na to Írán?  
12:11Konflikt s Íránem může podle Trumpa brzy skončit. Hormuz ale zůstává uzavřený  
10:49Česká inflace je nízká kvůli energiím a potravinám, ale íránský konflikt situaci může změnit
9:28Skupina M2C hlásí stabilní obrat. Ziskovost stlačily posunuté akvizice a náročné ekonomické podmínky
9:15Dvě české zbrojovky v Amsterdamu? Colt CZ usiluje o duální listing
9:03Rozbřesk: Mimořádně turbulentní ropa. Dle Trumpa je válka „téměř u konce“
8:57Trump hlásí brzký konec války. Ropa klesá, futures stoupají  
8:40Gevorkyan dvociferně roste. Výsledky i akvizice v Itálii pohnou výhledem do roku 2029
6:01Bude AI nakonec nejvíce doléhat na profese s vyšší kvalifikací?
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y