Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Británie a USA prý plánují uvolňování ropy ze strategických zásob

    Británie a USA prý plánují uvolňování ropy ze strategických zásob

    16.03.2012 12:37
    Autor: ČTK

    Británie se rozhodla spolupracovat se Spojenými státy při uvolňování ropy ze strategických zásob. Země tak chtějí omezit negativní dopady vysokých cen suroviny na ekonomiku. Uvedly to dnes zdroje agentury Reuters. Zpráva vedla k výraznému poklesu cen ropy na světových trzích.

    Jeden ze zdrojů upozornil, že o načasování a objemu uvolňování ropy ze strategických zásob ještě nebylo rozhodnuto. Dodal, že podrobná dohoda se očekává do léta. Podle dalšího zdroje by Washington mohl vyzvat i další země, aby se k tomuto plánu připojily.

    Britský premiér David Cameron se ve středu v USA setkal s americkým prezidentem Barackem Obamou. Cameron dnes uvedl, že možnost uvolnění ropy ze strategických rezerv stojí za prozkoumání, ale dodal, že v tomto směru neučinil žádné rozhodnutí. "O otázce zásobování ropou se jednalo, nebylo však přijato žádné rozhodnutí," řekl podle agentury Reuters mluvčí cestující s Cameronem.

    Stoupající ceny ropy letos vedly k výraznému zdražení benzinu ve Spojených státech. To ohrožuje oživení americké ekonomiky před blížícími se prezidentskými volbami.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)