Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AAA Auto čeká letos růst čistého zisku o pětinu a prodejů o 5 %

AAA Auto čeká letos růst čistého zisku o pětinu a prodejů o 5 %

27.04.2012 8:52, aktualizováno: 27.4. 9:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Síť autobazarů AAA Auto dnes zveřejnila auditované výsledky za rok 2011, která potvrzují zatím nejvyšší čistý a provozní zisk v historii firmy a to i za předkrizová období.

V souladu s předběžnými výsledky, které společnost publikovala dne 29. března 2012, se čistý zisk oproti roku 2010 zdvojnásobil na úroveň 10,3 milionu eur při provozním zisku 22,0 milionu eur (meziročně +64 %) a celkovém obratu 276,3 milionu eur (+35 % meziročně). “Auditované výsledky za rok 2011 potvrzují pro skupinu AAA AUTO mimořádně silné výsledky z pohledu dosaženého čistého zisku. Společnost je nyní významnou měrou ziskovější při nižších objemech prodejů, než byla v období před krizí. Naším cílem je udržet ziskovost skupiny na této úrovni také v průběhu letošního roku,i přes nejistou ekonomickou situaci a navýšit čistý zisk skupiny o dalších 20 % oproti úrovni roku 2011 při nejméně pětiprocentním růstu prodejů,“ komentoval auditované hospodářské výsledky za rok 2011 Anthony James Denny, generální ředitel skupiny. Prodeje mají růst na celkových 44.800 vozů.
 
Dle auditovaných hospodářských výsledků skupina AAA AUTO za rok 2011 utržila celkem 276,3 milionů eur na všech svých trzích v České republice, Slovensku a Rusku, což ve srovnání s celkovými tržbami skupiny za rok 2010 představuje nárůst o 34,8 %. Z toho tržby z prodeje vozů činily 230,0 milionu eur (což je o 31,9 % meziročně více), zbývajících 46,3 milionu eur tvoří tržby z prodeje finančních služeb a doplňkových produktů (meziročně + 51,4 %).

Tržby na hlavním trhu skupiny v České republice vzrostly meziročně o 38 %, na Slovensku o 22 %. Hrubý zisk z prodejů vzrostl meziročně o 35,3 % na úroveň 71,5 milionu eur, zatímco hrubá zisková marže (jež měří ziskovost prodejů společnosti) vzrostla v roce 2011 na svou doposud nejvyšší úroveň 25,9 %.


(Zdroj: AAA Auto)


Čtěte více:

AAA Auto hlásí rekordní zisky za loňský rok a čeká další růst i letos
29.03.2012 8:59
Provozovatel sítě autobazarů AAA Auto (19,33 CZK, 3,04%) dosáhl v loňs...
AAA Auto hlásí silné prodeje: Po březnovém skoro 4letém rekordu má nejsilnější 1Q od roku 2008
04.04.2012 9:32
Provozovatel sítě autobazarů AAA Auto dnes označil svou zimní sezónu z...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.01.2026
22:00Trump opět rozhazuje cly  
18:33O trochu více jestřábí pohled…
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie
14:07Netflix změnil podobu dohody s Warner Bros. Nově zaplatí kompletně v hotovosti
14:02Hyperbýčí sentiment pod tlakem. Geopolitika srazila americké futures hluboko pod nulu
13:00Rizika pro dluhopisy stoupají, když trhy zůstávají pod tlakem geopolitiky  
12:05Prodej dluhopisů ve světě zrychluje. Investoři se obávají rostoucích deficitů
10:03CSG by při IPO mohla získat až 3,8 miliardy eur. Nabídka byla pokryta během několika minut
8:57Kofola kupuje společnost Nobilis Tilia, která vyrábí čistě přírodní kosmetiku
8:49IPO CSG již pokryto, účast retailu stále nejasná. Americké futures temně rudé  
8:44Rozbřesk: Další TACO trade před námi?
8:44Cena zlata poprvé překonala 4 700 dolarů
6:06Micron: Nedostatek paměťových čipů je „bezprecedentní“ a potrvá roky  
19.01.2026
17:06Měknutí amerického inflačního cíle a evropská rovnováha
16:43CSG údajně začne zítra sbírat objednávky, na amsterdamské burze má mít debut v pátek
15:57Trumpova cla by v Evropě zasáhla auta, léky, luxus i energetické firmy
14:20Škoda Auto loni celosvětově zvýšila dodávky vozů o 12,7 pct na 1,043.900

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data