Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ERÚ vyzval distributory: Zveřejněte připojování solárních elektráren, zejména přelom let 2010/11

ERÚ vyzval distributory: Zveřejněte připojování solárních elektráren, zejména přelom let 2010/11

20.6.2012 13:43
Autor: ČTK

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval provozovatele distribučních soustav ČEZ, E.ON a PRE, aby zveřejnili údaje o připojování solárních elektráren. Jde o období od druhé poloviny roku 2010 do první poloviny roku 2011. Do konce roku 2010 bylo možné připojit solární zdroj ještě za výhodné finanční podpory, ale provozovatelé elektráren si dle ERÚ stěžovali na diskriminaci při připojování. Uvedl to dnes ERÚ. 

"Považuji za vhodné a účelné, s ohledem na transparentnost a řádné fungování trhu s elektřinou, zveřejnit některé údaje a vyvrátit tak domněnky držitelů licencí na výrobu elektřiny, že při připojování nových zdrojů nebylo vždy postupováno zcela korektně a chtěla bych rovněž předejít dalším stížnostem ze strany majitelů fotovoltaických elektráren," uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková. 

Úřad požádal distribuční společnosti, aby na svých internetových stránkách zveřejnily seznam fotovoltaik připojených k distribuční soustavě v tomto období s datem podání žádosti o připojení, délkou lhůty pro připojení výrobny sjednané ve smlouvě a datem připojení. ČTK vyjádření distribučních firem zjišťuje. 

Solární elektrárny v roce 2010 zažily boom kvůli výhodné finanční podpoře. Jejich instalovaný výkon za rok vzrostl čtyřnásobně na téměř 2000 MW. Hrozilo kvůli tomu výrazné zdražení elektřiny a vláda tak zavedla opatření, která omezila podporu a výhodnost provozování solárních zdrojů. Všichni investoři v roce 2010 spěchali s připojením své elektrárny, aby stihli výhodné podmínky do konce roku. Od začátku roku 2011 jsou podporovány jen malé střešní elektrárny.


Váš názor
 •  
  20.6.2012 14:41

  Mám tušení, že se začíná šlapat i po podnikavcích,kteří prolobovali tento fantastický zákon pro ekologické podnikatele. Budou se také prošetřovat předem dohodnuté a velmi výhodné prodeje, těchto elektráren státní fitmě?
  Homo
  • Tak to mohou
   20.6.2012 14:53

   poslaneckou sněmovnu rovnou začít celou prošetřovat.Stačí se podívat do justice.Tyto info jsou již dávno známé.Eru zřejmě neví ,jak oficiálně tyto info získat bez toho , aby se někdo dobrovolně přihlásil.Pokud vím tak nekolik firem na Moravě prošetřují již přes rok a nic.Fakta jsou jasná.
   AMN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data