Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital (-4,3 %) přesouvá ústředí pryč z Prahy, s tím stáhne i akcie z českého trhu (+komentáře)

KIT digital (-4,3 %) přesouvá ústředí pryč z Prahy, s tím stáhne i akcie z českého trhu (+komentáře)

19.07.2012 8:56, aktualizováno: 19.7. 10:14

Aktualizováno

Technologická společnost KIT digital dnes oznámila svůj záměr přesunout své ústředí z Prahy do New Yorku. Spolu s tímto krokem se rozhodla stáhnout z pražské burzy i své akcie. Oba kroky již schválilo představenstvo společnosti, konkrétní načasování obou kroků však v dnešní zprávě chybí. Akcie KIT digital v Praze po potvrzení záměru stáhnout titul z hlavního trhu po první hodině obchodování padaly až o 4,3 procenta na denní dno 78 Kč.

Společnost KIT digital již dříve v letošním roce oznámila svůj záměr ukončit duální listing svých akcií v Praze s tím, že se tak mělo stát do konce prvního pololetí. Dnešní zpráva tento záměr potvrzuje a dodává: „Pokud jde o proceduru delistingu, akcie KIT digital budou nadále obchodovány na Burze cenných papírů Praha po přechodnou dobu. Neočekává se, že by stažení z (pražské) burzy mělo mít jakýkoliv materiální dopad na celkové zobchodované objemy KIT digital, likviditu nebo zpeněžitelnost akcí společnosti. “ Akcie KIT digital se mají podle dnešní zprávy společnosti nadále obchodovat na americkém akciovém trhu NASDAQ Global Select. Akcie KIT digital se na pražské burze obchodovaly od začátku roku 2010.

Na začátku ledna společnost KIT digital uvedla, že zatímco americká burza NASDAQ Global Market zůstane nadále primárním trhem pro obchodování s jejími akciemi, svůj duální listing má v plánu přesunout z burzy v Praze na burzu v Londýně. Tímto krokem firma směřuje ke zlepšení dostupnosti investorům v Evropě a zvýšení likvidity svých akcií, které budou plně směnitelné za akcie obchodované na americkém trhu NASDAQ. Dnešní zpráva o záměru vstoupit na trh v Londýně již nic neříká.

Pražská burza potvrdila, že dnes obdržela oficiální informaci KIT digital o záměru delistingu emise KITD (ISIN US4824702009) z obchodování na hlavním trhu SPAD. K dalšímu osudu akcií zalistovaných na českém trhu Burza cenných papírů Praha uvedla: "Burza nyní neprodleně zahájí diskusi s regulátorem, Českou národní bankou, o stanovení délky období, po které bude emise nadále obchodována na hlavním trhu burzy tak, aby byly v maximální míře ochráněny zájmy investorů v České republice."

KIT digital ukončila přesun firemní centrály do Prahy teprve v polovině loňského roku. Dnes však oznámila záměr přesunout ústředí do Spojených států. „New York je průsečíkem globálního mediálního průmyslu a naší vlastní investorské i finanční komunity. Tento přesun podporuje náš růst na důležitém trhu provozovatelů vysílacích služeb a zajištuje nám přístup k americkým investorům a analytikům odvětví,“ uvedl k rozhodnutí firmy její generální ředitel Barak Bar-Cohen. Od přesunu do New Yorku si také slibuje zefektivnění a konsolidaci fungování společnosti, která podle něho „umožní provedení dalších úspor nákladů“. Konkrétní dopady přesunu na hospodaření společnosti však šéf KIT digital neoznámil.

KIT digital plánuje přesunout do New York City veškerý firemní marketing, komunikaci, finanční oddělení a administrativu. V Praze má do budoucna zůstat centrum technologií a vývoje společnosti KIT digital.

"Přesun ústředí KIT digital z Prahy je dalším krokem na dlouhé konsolidační cestě společnosti. Stáhnutí akcií z Prahy bylo již delší dobu očekáváným krokem a významně tak neovlivní jejich obchodovatelnost," zhodnotil Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance, dnešní nové informace KIT digital z pohledu hospodaření společnosti . 

 
(Zdroj: KIT digital)


Čtěte více:

KIT digital zlepšuje výhled pro letošní rok, do konce pololetí chce odejít z pražské burzy do Londýna (+komentář)
06.01.2012 14:44
Americká společnost KIT digital dnes překvapila investory zvýšením výh...
KIT digital má nové šéfy účetnictví a interního auditu, reaguje na výtky u US GAAP
21.05.2012 14:38
Technologická společnost KIT digital plní příslib daný investorům v rá...
KIT digital: Jednání o převzetí pokračují, akcionáři navrhují další zástupce do vedení. Akcie v týdnu již +27 %
13.06.2012 13:10
Společnost KIT digital dnes oznámila, že najala Deutsche Bank jako fin...
KIT digital mění představenstvo, doplní jej nový šéf auditu a člen akvizic. Tuzman nabídl návrat?
29.06.2012 15:28
Technologická společnost KIT digital oznámila, že do představenstva př...
KIT digital má nového finančního ředitele, prý s tahem na bránu cash flow a ziskovosti
16.07.2012 15:14
Technologická společnost KIT digital pokračuje v obměně nejvyššího man...

Váš názor
 •  
  19.07.2012 9:36

  tazni kone zustanou v CR - chovni kone do NY ... bezny trend pro nas region, ze?
  eple
 • nemohu se přestat smát :-)
  19.07.2012 9:36

  Zase o jeden kvalitní titul míň :-) a co na to KOBLÍŽEK zase bude blabolit o tom jak kvalitní akcie sem do Prahy přitahuje :-) už by bylo na čase removnout i to ECM jen to zbytečně zabírá řádek , ale mít na burze 13 titulů to není dobré číslo , chtělo by to odchod dalších stejně se obchoduje jen s 5-6 tituly :-)
  martík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Tesco PLC (02/20 Q4)
Wirecard AG (12/19 Q4)
9:00CZ - Nezaměstnanost
20:00USA - Zápis z jednání FOMC