Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P 500 vytáhly na dvouměsíční maxima výsledky IBM a eBay; banky pod tlakem kvůli Morgan Stanley

S&P 500 vytáhly na dvouměsíční maxima výsledky IBM a eBay; banky pod tlakem kvůli Morgan Stanley

19.07.2012 22:00

Americké akcie navázaly svým pohybem na růsty v Asii a Evropě. Pod čtvrtečním úspěchem se však podepsaly především firemní výsledky. Silně rostly hlavně tituly z technologického sektoru. Horší makrodata naopak rozvířila spekulace, zda FED bude muset použít nové nástroje stimulace, které investorům tak dlouho slibuje. Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, index výrobní aktivity oblasti Filadelfie, ale také prodeje existujících domů, všechna tato makrodata zaostala v červnu za očekáváním analytiků. Americký dolar zůstal vůči euru nezměněn.

Technologické akcie se staly tahounem včerejšího obchodování, vidět to bylo také na indexu NASDQ, který rostl o 0,8 %. IBM (195,35 USD, 3,77%) byla výrazným přispěvatelem k růstu indexu DJIA , 15 akcií z tohoto indexu se totiž ve čtvrtek do zisku nedostalo. Ještě větším překvapením to bylo poté, co firma zveřejnila horší výsledky, než čekal trh. Při bližším pohledu totiž velmi dobře docílila přechodu na obor podnikání, kde jsou v současnosti vyšší marže. Již v roce 2015 chce mít IBM polovinu svých příjmů z prodeje softwaru a naopak snížit své aktivity v hardwarových službách. Internetový prodejce EBay se díky včerejšímu obchodování dostal na svá maxima od roku 2006. Jeho šéf se chce přiblížit svému konkurentovi Amazon (226,72 USD, 4,25%).com tím, že zvýší náklady na reklamu a nové technologie, které pomohou nabízet zboží k bezprostřednímu prodeji. EBay včera reportoval 23% nárůst tržeb v druhém kvartálu.

Na bankovním sektoru se ale titulům příliš nedařilo. Vinu na tom měla také Morgan Stanley (13,24 USD, -5,36%), která zklamala čísly z druhého kvartálu. Banka bude muset propouštět další zaměstnance v souvislosti s 50% propadem tržeb při obchodování s akciemi a dluhopisy. Morgan Stanley sebou stáhla také ostatní banky. Bank of America (7,28 USD, -3,32%) klesla o tři procenta, Citigroup (26,56 USD, -1,99%) o dvě. Finanční sektor tak zakončil ve ztrátě 0,7 %. Poklesy na bankách byly ale vyváženy nárůstem komoditního a IT sektoru. S&P 500 zakončil na svém dvouměsíčním maximu s denním ziskem 0,3 %. Třídenní rally už mu tak přinesla 1,7 %. DJIA rostl rovněž o 0,3 %.


Váš názor
  • self QE3
    19.07.2012 23:01

    aby to nakonec neskoncilo tak ze jak vsichni aktivne cekaji na QE, si po volbach treba uvedomi ze uz zadne QE nepotrebuji, ze to zvladnem sami ve stylu Yep, We Can! Again :)
    eple
Aktuální komentáře
09.06.2026
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů