Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza v úvodu maže včerejší ztráty; ČEZ se vrací nad 700 Kč; Telefónica na téměř pětiměsíčních maximech

Pražská burza v úvodu maže včerejší ztráty; ČEZ se vrací nad 700 Kč; Telefónica na téměř pětiměsíčních maximech

03.08.2012 10:31
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá mírným růstem o 0,5 % poté, co se investorům zřejmě rozležela včerejší slova šéfa ECB o tom, že ECB sice pomalu ale přece jen připravuje nákup vládních dluhopisů. Západoevropské burzy po nevýrazném začátku už rostou dokonce o více než procento. Okolní burzy se rozbíhají spíše pomalu, když maďarský BUX přidává 0,33 %, polský WIG 20 roste o 0,28 % a rakouský ATX posiluje o 1,1 %.

Z několikatýdenních poklesů se vzpamatovávají akcie ČEZu, které rostou již třetím dnem v řadě a odlepují se od důležité hranice 700 . Akcie ČEZu jsou tak spolu s Telefónicou hlavními tahouny dnešního růstu. Akcie Telefóniky rostou o 0,5 %, když investory mohou lákat svou blížící se dividendou. Rozhodným dnem pro výplatu dividendy bude 12. září 2012, dividenda pak bude splatná 10. října. Na každou akcii v nominální hodnotě 100 bude vyplacena dividenda 27 korun na akcii, dojde zároveň ke snížení základního kapitálu prostřednictvím snížení nominální hodnoty každé akcie o 13 . Akcie Telefóniky rostou již třetím dnem a dostávají se na nejvyšší úroveň od poloviny března.

Včerejší zavírací úroveň si drží akcie Komerční banky, které se zastavují těsně před hranicí 3600 . Akcie Erste Bank se již poněkolikáté během posledních týdnů odráží od hranice 355 a vrací se nad 360 .

Developerská skupina Orco Property Group po dohodě s pražskou burzou k dnešnímu datu uvádí na regulovaný trh BCPP celkem 18,36 milionu akcií z květnového navýšení v souvislosti směny dluhu za akcie v německé Orco Germany. Již v červenci přitom Orco získalo souhlas regulátora CSSF s prospektem emise akcií v procesu směny dluhu německé Orco Germany na akcie. Po Paříži, kde akcie obchodují od pátku 27. července, a Praze uvede akcie ještě do obchodování ve Varšavě, kde proces probíhá.

 


Čtěte více:

Orco v pátek uvede na pražskou burzu 18,4 milionu nových akcií ze směny dluhu v Orco Germany. Do dvou měsíců prodá Sky Office
01.08.2012 18:13
Developerská skupina Orco Property Group po dohodě s pražskou burzou v...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.06.2026
18:10Setrvačné akcie jsou opět v kurzu. Jak se chovají během nafukování a vyfukování bubliny?
16:49KKCG Financing a.s.: Oznámení o osmé výplatě úrokového výnosu
15:49Analytický radar: AI rally nekončí. Hardware bere vše, software krvácí a lano se začíná napínat
14:43Silná data z trhu práce mění očekávání. Trh začíná počítat s růstem sazeb  
12:05Banka of America vidí na trhu mnoho varovných signálů. Je čas vybírat zisky, tvrdí
11:14Zájem o AI se mísí s obavami ze souboje o kapitál. Akcie dnes převážně rostou  
11:05Průmyslová výroba v Německu poprvé od útoku na Írán vzrostla, zvýšil se i vývoz
10:47Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2348241048
10:15OpenAI podala žádost o vstup na burzu. S IPO zatím počítá na podzim
9:21Zisk Bezvavlasy.cz narostl v 1Q o 155 procent. Po dokončení transformace chce vytěžit synergie
8:51Rozbřesk: Revidujeme vzhůru výhled na sazby ČNB, zvýšení bude ve hře již v červnu
8:51ČEZ bojuje s Gazpromem, Apple posouvá Siri a OpenAI oficiálně zamíří na burzu  
5:54Arnott: Obří IPO SpaceX, OpenAI a dalších mění pravidla hry na burze a vysávají kapitál z trhu
08.06.2026
16:29PODCAST Týdenní výhled: Trojice problémů tížící trhy a rekordní IPO SpaceX  
15:19Nový „největší problém“, umělá inteligence a Fed
12:03AI teprve začíná, tvrdí Huang. Výprodej techu je podle něj šance na nákup  
11:25Míra nezaměstnanosti v Česku klesá. Ale jen opticky
11:09Zatímco v Evropě doznívá propad akcií, Amerika se po víkendu bude snažit zvednout  
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
16:00USA - Prodeje starších domů