Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přicházející šéf NWR dostal opci na 750 tisíc akcií po 0,01 EUR během tří let, odcházející třetinu

Přicházející šéf NWR dostal opci na 750 tisíc akcií po 0,01 EUR během tří let, odcházející třetinu

03.09.2012 15:04, aktualizováno: 3.9. 15:25
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Těžební společnost NWR (89 CZK, 0,91%) odměnila jak odstupujícího generálního ředitele Mika Salamona, tak i od října na post nastupujícího nového šéfa Garetha Pennyho opcemi na získání akcií po 0,01 EUR.

Nově nastupujícímu generálnímu řediteli New World Resources, panu Garethu Pennymu, byl odsouhlasen opční program na získání celkem 750 tisíc řádných akcií (s  nominální hodnotou 0,40 EUR) NWR ve třech tranších po 250 tisíc akcií. Akcie získá v souladu s pravidly programu po 0,01 EUR/akcie (exercise price).

Stávajícímu CEO Mike Salamonovi, který z funkce odejde ve prospěch nového CEO k prvnímu říjnu tohoto roku, společnost schválila získání opce na 267.019 akcií za shodných podmínek, tedy uplatnitelných po 0,01 EUR/akcie.

Akcie NWR rostou druhým dnem v řadě přes páteční zhoršení výhledu na stávající „BB-„ rating NWR od ratingové agentury Standard & Poor’s na „negativní“ ze „stabilního“.

Akcie NWR v Praze posilují o 0,9 procenta na 89 korun. Základní materiály jsou dnešním největším tahounem evropského benchmarku Stoxx Europe 600 Index.

O střídání v čele NWR po pěti letech informovala v červnu letošního roku společnost. „Pan Penny poskytne vedení na úrovni skupiny, bude zodpovídat za celkový růst společnosti, udávat směr a cíl. Bude zodpovídat za plnění strategie skrze jednotlivé dílčí provozní týmy,“ uvedla NWR v červnové zprávě. Ačkoli Salamon odchází z funkce až k 1. říjnu, Penny se stává členem představenstva již k dnešnímu datu.


(Zdroj: NWR)


Čtěte více:

NWR bude mít nového šéfa představenstva. Goldman Sachs snižuje cíl a nelíbí se mu prostředí
28.06.2012 9:09
Těžební společnost New World Resources bude mít po pěti letech nového ...
NWR – Akcie vs. dluhopis
27.08.2012 12:18
Začátek června odstartoval druhý letošní pokus o „rally“ na trzích riz...
NWR – S&P zhoršuje výhled ratingu na negativní, bojí se dopadu nízkých cen uhlí
31.08.2012 18:05
Ratingová agentura Standard & Poor's dnes po pátečním závěru obchodová...

Váš názor
  • Pro autora
    03.09.2012 15:10

    Pane Němečku, nějak se v té Vaší větě ztrácím: "... byl odsouhlasen opční program v rozsahu tří tranší po nároku na 250 tisíc akcií po 0,40 EUR ...". Buď tam někde chybí čárka, nebo mi to nedává smysl. Opce je 0,01 EUR/akcie, tak jak s tím souvisí "250 tisíc akcií po 0,40 EUR"?.
    oh171
    • Re: Pro autora
      04.09.2012 8:57

      Děkuji za doplnění, teď už to je srozumitelné.
      oh171
Aktuální komentáře
03.07.2026
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data