Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Řecký zástupce v MMF: Budeme potřebovat třetí záchrannou půjčku. Fond informaci dementuje

Řecký zástupce v MMF: Budeme potřebovat třetí záchrannou půjčku. Fond informaci dementuje

13.09.2012 18:23
Autor: Redakce, Patria.cz

Řecko bude potřebovat další záchrannou půjčku od mezinárodních věřitelů za výhodnějších podmínek, než jsou tyto, uvedl seniorní zástupce země v Mezinárodním měnovém fondu (MMF) pro Wall Street Journal. Mluvčí MMF ale záhy popřel, že by jeho činitelé jednali s Řeckem o novém balíku finanční pomoci.

„Řecko si vyžádá další financování, které může mít buď formu zapojení veřejného sektoru nebo další půjčky, snad s lepšími podmínkami,“ uvedl dnes pro WSJ řecký zástupce v radě guvernérů MMF Thanos Katsambas.

Mluvčí MMF Gerry Rice dnes na dotaz novinářů uvedl, že zmíněnou zprávu neviděl, a dodal, že by bylo nevhodné spekulovat o něčem, na co se aktuální jednání nezaměřují. "Jednáme teď o tom, jak dostat nynější program zpět do vymezených kolejí," řekl novinářům podle agentury Reuters mluvčí MMF Gerry Rice na pravidelném brífinku.

Vysocí činitelé Evropské unie už v červenci anonymně agentuře Reuters řekli, že Řecko nebude schopno splatit to, co dluží a bude zřejmě potřebovat další restrukturalizaci dluhů. Evropští politici podle nich pracují na variantě "poslední šance", která by zemi dál oddlužila a udržela jej v eurozóně. Znamenalo by to, že vedle soukromých věřitelů, kteří už na jaře odepsali polovinu svých řeckých pohledávek, by nyní ztráty utrpěla i ECB a další oficiální věřitelé.

V Aténách nyní vyjednává s místními vládními činiteli "trojka" inspektorů Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a MMF. Výsledkem jednání by mělo být uvolnění dalších tranše z přislíbeného 130miliardového druhého záchranného balíku pro Řecko.

(Zdroj: Dow Jones , WSJ, ČTK, Reuters)


Váš názor
  •  
    13.09.2012 20:43

    tak stačí se podívat kde ty trhy vlastně jsou a jaká je skutečná situace. Dluhy jsou už tak velké, že se nedají splácet ani 2% úroky bez dalšího růstu zadlužování natož 5%
    chicko
  • Ničemu nerozumím
    13.09.2012 20:24

    ...Velcí tvrdí, jak moc je EU v krizi, USA je ještě ve větší krizi a během tří dnů jednoho týdne trhy rostou jak o život.Skutečně těch pár projevů a příslibů stačí investorům k rychlým nákupům a vstupům do pozic?Anebo je to zase past na hejly?Jak to vnímat správně?To bude můj ůkol do konce září.Byla jsem přesvědčená, že září bude na trzích Krušné
    ZUZKA
Aktuální komentáře
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu