Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sanofi chce ve Francii zrušit 900 pracovních míst. Vítězství odborů?

Sanofi chce ve Francii zrušit 900 pracovních míst. Vítězství odborů?

25.09.2012 13:28
Autor: ČTK

Francouzská farmaceutická společnost Sanofi, která ovládá českého výrobce léků Zentiva, zruší ve Francii do roku 2015 zhruba 900 pracovních míst. Rozhodnutí je součástí plánu reorganizace oddělení výzkumu. 

Počet propuštěných je mnohem nižší, než spekulovaly odbory, které odhadovaly, že kvůli změnám ztratí práci až 2500 zaměstnanců. Sanofi plánuje snížení počtu zaměstnanců převážně formou předčasného odchodu do důchodu či přesunem na jiné pozice v rámci Francie. Skupina neplánuje podle svého prohlášení přesun některé z továren nebo snížení jejich počtu ve Francii. 

Sanofi však upozornila, že budoucnost výzkumného centra zaměřeného na rakovinu ve městě Toulouse je stále nejasná. Centrum zaměstnává kolem 600 osob. Firma uvedla, že našla potenciálního zájemce, který by se podílel na udržení operací v provozu a v příštích měsících se bude snažit najít "konkrétní řešení". 

Sanofi se poprvé zmínila o možném propouštění v červenci a okamžitě si za to vysloužila kritiku politiků. Ministr reindustrializace Arnaud Montebourg označil propouštění za "nepřijatelné" a starosta Toulouse Pierre Cohen označil nejvyšší vedení firmy za "zločince". Vláda kritizuje kvůli propouštění nejen Sanofi, ale také další firmy, jako automobilku PSA Peugeot (6,33 EUR, -3,36%) Citroën, protože v zemi roste nezaměstnanost, napsala agentura Reuters. 

Společnost má podle svých internetových stránek ve 100 zemích světa přes 110.000 zaměstnanců, z toho 28.000 ve Francii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2026
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony
13:02Ztrácí dolar punc bezpečného přístavu? Podle Deutsche Bank velí rizika spojená s AI
11:42Nové pražské byty zdražily koncem roku 2025 meziročně o 3 procenta
11:33Kung-fu či salta. Čínští humanoidi ovládli nejsledovanější pořad v Číně k oslavám Nového roku
11:01Investoři vyhlížejí novou inspiraci. Evropské akcie i dluhopisy lehce stoupají  
10:31Těžař BHP nabírá nový směr. Měď poprvé tvoří většinu zisku, akcie na novém maximu  
8:52USA a Írán budou jednat v Ženevě, BHP těží z růstu cen kovů a SpaceX a xAI v užším výběru Pentagonu  
8:42Rozbřesk: Silný leden pro hypotéky. Nemovitostní trh zůstane napjatý i letos
6:19FX Strategie: Inflační ne-překvapení a jestřábí ČNB podpořily korunu, může americký HDP nalomit dolarové medvědy?  
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
10:34Bezpečné měnové přístavy v turbulencích? Frank, jen a dolar zažívají přehodnocení své role
8:52Rozbřesk: ČNB zatím nemá důvod snižovat úrokové sazby
8:49Obchodování dnes kvůli svátkům slabší, Havlíček odhalí další kroky k Dukovanům a futures jsou v zeleném  
5:58Výdaje do AI letí nahoru, ale akcie Nvidie stojí. Investoři čekají na výsledky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Empire State Manufacturing index