Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Rozpočtový výbor přijal návrh na zachování současných sazeb DPH i příští rok

    Rozpočtový výbor přijal návrh na zachování současných sazeb DPH i příští rok

    10.10.2012 11:21
    Autor: mediafax

    Sazby DPH by pro příští rok měly zůstat na 14 a 20 procentech, shodl se většinově rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny, který přijal pozměňovací návrh Michala Babáka (VV). Pro byli především poslanci opozičních stran, dva přítomní rebelové ODS Marek Šnajdr a Radim Fiala se zdrželi.

    Pozměňovací návrhy na zachování současné výše sazeb DPH podali poslanci Ladislav Šincl (ČSSD) a Michal Babák (VV). "Nedokážu si představit, že bychom udělali občanům to, že by tady v tomto ekonomicky ne zrovna ideálním období začala platit sazba 17,5 procenta," řekl při projednávání výboru Babák. Při následném hlasování se pak skutečně podařilo návrh prosadit. Rozpočtový výbor tak Poslanecké sněmovně doporučí, aby v balíčku zachovala současné sazby.

    "Připomínám, že nešlo o hlasování o důvěře vlády," řekl krátce po hlasování předseda rozpočtového výboru Pavel Suchánek (ODS).

    První náměstek ministra financí Ladislav Minčič při jednání připustil, že pokud by situace dospěla k tomu, že by se balíček schválit nepodařilo a od příštího roku by začala platit jednotná sazba 17,5 procenta, došlo by k propadu výběru o přibližně miliardu korun. Pokud by se sazba o jeden procentní bod zvýšila, tak jak s tím počítá původní podoba balíčku, vzrostl by naopak výběr o 13,7 miliardy korun.

    Jeden z šestice rebelů ODS, kteří nechtějí balíček v současné podobě podpořit, Radim Fiala, také připomněl, že v rámci jeho strany zrovna funguje pracovní skupina hledající kompromis mezi nimi a zbytkem koalice. Připustil také, že pozměňovací návrhy ČSSD a VV na zachování stávajících sazeb DPH 14 a 20 procent částečně konvenují s jejich snahami. Sami ale chtějí přijít s návrhy, až se podaří jednání v rámci ODS a koalice dokončit.

    A rozpočtový výbor prohlasoval ještě jeden pozměňovací návrh. Konkrétně šlo o návrh poslance sociální demokracie Ladislava Šincla, aby se neslučovaly dávky na podporu bydlení, jak to navrhuje vláda. Ta chce jejich sloučením ušetřit.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.08.2026
    10:29Bank of America vidí u Nvidie výrazný potenciál. Trh podle ní přeceňuje rizika AI investic  
    9:24Rozbřesk: Život na dluh se ve vyspělých zemích začíná prodražovat
    8:45Odložená kanadská cla, Írán i OpenAI  
    6:01V Německu loni zaniklo téměř 190 tisíc firem. Dopady krize se rozšiřují napříč ekonomikou
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    13:38Největší těžař světa věří mědi. BHP překonal odhady a chystá růst produkce
    12:13Další fáze AI boomu? Goldman Sachs vybírá firmy, které mohou vydělat na automatizaci  
    10:40Výnos 30letých amerických dluhopisů je nejvýše za téměř dvě dekády. Dlouhé splatnosti jsou pod tlakem i v Evropě a Japonsku
    9:29Rozbřesk: Proteinový boom naráží na omezenou nabídku syrovátky, koruna ve vyčkávacím módu
    8:52AI, dluhopisy a ropa. Investoři sledují tři klíčové příběhy současných trhů  
    6:01Čína vysílá varovné signály. Průmysl, spotřeba i investice zaostaly za očekáváním  
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data