Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Googlu utekla slabá 3Q čísla. Po poklesu zisku o pětinu -8 %

    Googlu utekla slabá 3Q čísla. Po poklesu zisku o pětinu -8 %

    19.10.2012 8:07, aktualizováno: 19.10. 8:57
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Americká internetová společnost Google včera neočekávaně brzy představila výsledky za třetí čtvrtletí, které byly zklamáním pro trh a vyústily v sestup titulu o více než 10 procent. To vedlo k dočasnému přerušení obchodování s akciemi Google, aby nakonec uzavřely s 8procentní ztrátou na ceně 695 USD.

    Společnost ve 3Q hospodařila s očištěným ziskem v přepočtu na akcii 9,03 USD za očekávanými 10,65 USD. Po odečtení provizí, které firma platí svým reklamním partnerům, příjmy činily 11,3 mld. USD a rovněž nedosáhly na konsensus 11,8 mld. USD.

    Google měl zveřejnit výsledky hospodaření až po uzavření trhu, výsledky se však objevily omylem dříve. Google uvedl, že tiskárna R.R. Donnelley & Sons zaslala výsledky americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) dříve. Akcie firmy reagovaly na oznámení poklesem až o 10 procent a obchodování s nimi bylo později zastaveno, aby investoři mohli zprávu strávit. V závěru obchodování akcie utrpěly 8% ztrátu.

    Ke slabým výsledkům také zřejmě přispěl silný dolar. Bez zahrnutí změny směnných kurzů by příjmy byly o 136 milionů USD vyšší. Bez převzetí výrobce mobilních telefonů Motorola by příjmy stouply jen o 18 procent. 

    Již čtvrté čtvrtletí za sebou firma oznámila pokles průměrné ceny za proklik (CPC), která je měřítkem toho, jakou cenu platí inzerenti Googlu. Průměrná CPC se meziročně snížila o 15 procent a ve srovnání s druhým čtvrtletím o tři procenta. Tržby Googlu jsou pod tlakem vzhledem k probíhajícímu přesunu uživatelů z PC na tablety a chytré telefony.

    Google v květnu dokončil převzetí ztrátového výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 12,5 miliardy USD, kterého se nyní snaží vrátit k zisku. Google nedávno překonal Microsoft a stal se druhou největší technologickou firmou v USA podle tržní kapitalizace, napsaly agentury AP a Reuters.

    (Zdroj: čtk, Bloomberg)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?
    9:35Celkový veřejný dluh USA poprvé překonal hranici 40 bilionů dolarů
    8:54Rozbřesk: Když je všechno priorita. Státní rozpočet pro rok 2027
    8:51Fed zůstává jestřábí, Trump tlačí na Írán a trhy sledují dluh USA i návrat bitcoinu  
    6:04Morgan Stanley: Drobní investoři dokázali správně odhadovat dopady QE, neměli by ale časovat trh
    19.08.2026
    22:02Pozitivní náladu na trhu podtrhují akcie Moderny a Marvell Technology  
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data