Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX v úvodu týdne koriguje zisky, Erste naopak ztráty. KITD -7 % po propadu na Nasdaqu

PX v úvodu týdne koriguje zisky, Erste naopak ztráty. KITD -7 % po propadu na Nasdaqu

22.10.2012 10:06, aktualizováno: 22.10. 10:23
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Aktualizováno

Pražská burza otevírá mírným poklesem o 0,1 % poté, co v minulém týdnu dokázala zavřít s třetím týdenním ziskem v řadě. Západoevropské trhy otevírají bez jasného směru, když po víkendu došlo na trzích k uklidnění. Obavy, že páteční propad na Wall Street se dostaví i do Evropy, se zatím nenaplňují. Okolní trhy dokonce mírně posilují, když maďarský BUX přidává 0,4 %, polský WIG 20 roste o 0,1 % a rakouský ATX ztrácí 0,05 %.

Akcie Telefóniky CR klesají již čtvrtým dnem v řadě, avšak podstatně pomaleji, než tomu bylo v předchozích třech dnech. Ztrácejí 0,1 % poté, co analytici HSBC snížili doporučení pro tento titul na „neutrální“ z „overweight“ a cílovou cenu ponechávají na úrovni 430 .

Svou premiéru na pražské burze zažívají akcie Tatry Mountain Resorts. Akcie tohoto vlastníka lyžařských areálů a hotelů v Nízkých a Vysokých Tatrách otevřely v Praze při ceně 1 085 Kč, první obchod proběhl v KOBOSu za 1 090 Kč, ale ve SPADu zatím na svůj první obchod  čekají.

Ze strmého pátečního pádu se zotavují akcie Erste Bank, které rostou do 0,5 %. Technickou podporu pro tento titul představuje úroveň 470 neboli 19 EUR na primárním trhu ve Vídni. V nevýrazných výkonech pokračují akcie Komerční banky, které během posledních čtyř dní oslabují již potřetí.

Ztráty v rozsahu 6,7% na 42 korun ovládly akcie KIT digital. Jde o reakci na páteční propad titulu na trhu Nasdaq v rozsahu 6,64 % na 2,25 USD, což je v přepočtu 42,8 . O 0,7 % na 76 korun za akcii posilují realitní akcie Orco.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.03.2026
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
10:20ON-LINE: Šok na globálních trzích. Ropa skokově zdražuje, akcie jsou otřesené
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci
9:36Doprava přes Hormuzský průliv se téměř zastavila. Brent skokově zdražuje a míří k 80 dolarům  
9:16Rozbřesk: Chaos na Blízkém východě může v případě delšího trvání výrazně zasáhnout globální ekonomiku
8:42Eskalace na Blízkém východě stahuje akcie dolů, bezpečná aktiva letí vzhůru a Pentagonem se rozešel s Anthropic  
01.03.2026
19:36Co čekat v pondělí na trzích a jak může útok USA na Írán ovlivnit trh s ropou i světovou ekonomiku?
14:57Stiglitz o clech, podkopávání důvěry v instituce a dopadu AI na inflaci
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu