Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Padlého amerického brokera Knight Capital (až +20 %) chce Getco za 3,50 USD za akcii. Odpověď trhu je blesková

    Padlého amerického brokera Knight Capital (až +20 %) chce Getco za 3,50 USD za akcii. Odpověď trhu je blesková

    28.11.2012 15:12, aktualizováno: 28.11. 17:53
    Autor: Josef Němeček, Patria Finance

    Aktualizováno

    Getco, jako jedna z šestice finančních společností, které pomohly odvrátit bezprostřední bankrot významného amerického brokera a marketmakera Knight Capital, podala nabídku na jeho převzetí na ceně 3,50 USD za akcii. Akcie Knight Capital odpověděly v premarketu amerického obchodování raketovým růstem o více jak 20 procent k 3,58 USD/akcie, čímž se tržně dostaly nad nabídku Getco při včerejším závěru obchodování na 2,97 USD/akcie. V úvodu řádného obchodování posilovaly o 17 % na dosah nabízené ceny, nyní obchodují o 14 % výše u 3,4 USD/akcie.
     
    Nabídka Getco představuje 41% prémii k závěrečné ceně ze dne 23. listopadu a 18% prémii vůči včerejšímu závěru. Getco si od akvizice v případě jejího úspěchu slibuje expanzi svého marketmakingu do retailového segmentu, kde získá stovky významných klientů Knight Capital.

    Getco byla mezi šesti partnery, kteří pomohli zachránit brokera před bankrotem po fatální obchodní chybě v srpnu, která jej dovedla k jednorázové ztrátě 457 milionů dolarů. Podle znalců v sektoru byly právě Getco a rival Virtu Financial pravděpodobnými hráči, kteří vystartují s nabídkou na převzetí.

    Klíčový americký obchodník s cennými papíry a neméně klíčový tvůrce trhu Knight Capital zřejmě 1. srpna vytvořil obchodní ztrátu, která ho téměř stála „život“, v důsledku fatální chyby při aktualizaci softwarových systémů. Naznačilo to pozdější vyšetřování. Knight Capital aktualizovala své počítačové systémy v rámci přípravy na plán burzy NYSE, zaměřený na přilákání většího počtu drobnějších investorů na trh. Takzvaný „retail liquidity program“, který měl získat drobnější investory nabídkou atraktivnějších cen, byl spouštěn právě v pro Knight Capital osudný den.

    Chyba způsobila, že systémy Knight Capital začaly doslova bombardovat trh neidentifikovatelnými příkazy ihned po zahájení obchodování dne prvního srpna. Způsobily nereálný růst objemů a vychýlení cen desítek cenných papírů.
     
    Knight Capital využívá počítačových modelů k párování nákupních a prodejních objednávek u akcií a opcí. Podnik takto zpracovává asi deset procent celkového objemu zobchodovaných cenných papírů v USA. Spekulace, že o Knight Capital usiluje právě Getco, se objevily už minulý týden. Getco zároveň tvrdí, že nabízená cena je 7,4 procenta nad hodnotou hmotného majetku Knight Capital.



    (Zdroj: Knight Capital, Bloomberg)


    Čtěte více:

    Klíčový americký broker Knight Capital (-63 %) nabral kvůli počítačové chybě obří ztrátu, bojuje o existenci
    02.08.2012 18:09
    Největší obchodník s americkými akciemi Knight Capital Group kvůli chy...
    Fatálně chybujícího brokera Knight Capital zachrání investice 400 mil. USD. Odnáší ji nynější akcionáři
    06.08.2012 11:58
    Americká makléřská společnost Knight Capital Group (KCG), která vinou ...
    Když to ajťák…? Knight Capital asi ztratila 440 milionů dolarů chybným upgradem softwaru
    14.08.2012 17:02
    Klíčový americký obchodník s cennými papíry a neméně klíčový tvůrce tr...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
    6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
    15.07.2026
    22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
    17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
    16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
    16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
    16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
    15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - PPI, y/y
    11:00EMU - CPI, m/m
    14:30USA - Počet nově zahájených staveb
    15:15USA - Průmyslová výroba, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university