Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MMF uvolní Řecku úvěr až po zpětném odkupu dluhopisů

MMF uvolní Řecku úvěr až po zpětném odkupu dluhopisů

30.11.2012 8:45
Autor: ČTK

Mezinárodní měnový fond (MMF) uvolní Řecku další tranši úvěru až poté, co bude dokončeno plánované zpětné odkoupení řeckých dluhopisů. Řekl to dnes mluvčí fondu Gerry Rice. Na zpětném odkupu řeckých dluhopisů se tento týden dohodli mezinárodní věřitelé jako na jednom z nástrojů snížení neúnosného řeckého dluhu, které bylo pro MMF podmínkou uvolnění zadržovaných úvěrů. 

 
"Výkonná ředitelka (Christine Lagardeová) řekla, že jakmile se pokročí ve specifikaci a realizaci dohodnutých závazků, zejména v uskutečnění zpětných odkupů dluhopisů, bude moci doporučit výkonné radě uzavřít přezkoumání řeckého úvěrového programu," řekl mluvčí fondu podle agentury Reuters. Dodal, že MMF čeká výsledky odkupování dluhopisů do 13. prosince, kdy by měla eurozóna uvolnit svůj podíl peněz pro Řecko.

Řečtí činitelé ve středu uvedli, že vláda oznámí investorům podmínky zpětného odkoupení jejich dluhopisů příští týden. Podle předběžné dohody mají Atény nabídnout soukromým investorům 35 centů z každého eura jejich řeckých dluhopisů. Řecko by na to zřejmě mělo dostat asi deset miliard eur (25,2 miliardy Kč) z evropského záchranného fondu EFSF. To by zemi umožnilo koupit zpět dluhy soukromých věřitelů v nominální hodnotě téměř 30 miliard eur z celkového objemu zhruba 60 miliard eur.


Čtěte více:

Řecko získá dalších 44 mld. eur a odpis dluhu včetně dobrovolného soukromými investory
27.11.2012 8:13
Řecko získá dalších zhruba 44 miliard eur ze záchranného balíku, z ni...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna
14:02Akciové trhy opět táhne jen hrstka titulů. Extrémně úzká rally zvyšuje šance na korekci  
13:14Dánsko pozastavuje rozšiřování datových center kvůli přetížení sítě
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů
8:38Trump chce doprovázet lodě v Hormuzu, GameStop chce koupit eBay, v Londýně je dnes zavřeno  
6:08Míří Elon Musk k vytvoření Berkshire Hathaway umělé inteligence?
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00HU - PMI v průmyslu
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu