Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street neudržela nadějné zisky po nečekaném propadu průmyslu; návrh Bílého domu odmítli republikáni i demokraté

Wall Street neudržela nadějné zisky po nečekaném propadu průmyslu; návrh Bílého domu odmítli republikáni i demokraté

04.12.2012 8:30
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy na úvod měsíce oslabily, když na trhy dolehla slabá makrodata z průmyslu. Index podnikatelské aktivity ISM v průmyslu v listopadu propadl na více než tříleté minimum a pohrozil možným poklesem tohoto v sektoru v následujících měsících. Hlavní americké akciové indexy zavřely následovně: DJIA -0,46 %, S&P 500 0,47 %, Nasdaq -0,27 %. Index DJIA nakonec nedokázal udržet psychologickou hranici 13 000, když zavřel na 12 965 bodech. 

 
Devět z deseti hlavních sektorů v rámci indexu S&P 500 oslabilo, když jediný růst si připsaly telekomunikace. Pokles vedly komoditní a průmyslové tituly. Telekomunikační sektor podpořily akcie Verizon, které posílily přibližně o procento poté, co analytici japonské banky Nomura zvýšili doporučení pro tento titul na „koupit“ z „neutrální“.

V zámoří zároveň pokračovala jednání o fiskálním útesu. Republikáni navrhli řešení v podobě snížení sociálních a zdravotních výdajů, když návrh dohody Bílého domu z minulého týdne smetli ze stolu zástupci demokratů i republikánů.


Čtěte více:

Vzrostla, nebo klesla? Indexy PMI a ISM se neshodly na vývoji aktivity v průmyslu USA
03.12.2012 17:19
Dnešní průzkumy o aktivitě ve zpracovatelském průmyslu Spojených států...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.11.2025
12:42RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33AI čipy potáhnou AMD k rekordním ziskům, míří na 35% růst tržeb
10:50Akcie jsou na tom dnes smíšeně, pozitivní vývoj však převládá  
10:29Světová poptávka po ropě a plynu může růst až do roku 2050, uvedla agentura IEA
10:03Infineon očekává návrat k růstu tržeb díky zlepšenému výhledu v segmentu umělé inteligence
8:57Rozbřesk: Redukce růstu ve čtvrtém čtvrtletí by měla být do jednoho procentního bodu
8:51CFO ČEZ pro Patria.cz, Infineon sází na AI, AMD predikuje 35% růst tržeb a futures jsou smíšené  
7:59GasNet i jaderný rekord versus padající ceny elektřiny, rozklíčovává výsledky i výhled šéf financí ČEZ Novák
6:09Wells Fargo varuje: Technologie jsou nadhodnocené, je čas realizovat zisky
11.11.2025
22:02Wall Street bez jasného směru: Dow Jones posílil, zatímco Nasdaq mírně ztratil  
17:19Akciový „zákon“ 7 % drží od roku 1870
16:22Buffett si po svém odchodu zatím ponechá akcie třídy A a zrychlí v charitě
14:43Opční trhy věští těmto firmám silnou reakci na výsledky. Mezi nimi je Walt Disney i Applied Materials
14:06Tržby Nebiusu vyskočily o 355 procent, firma plánuje agresivní růst
12:37Braňo Soták: Rocket Lab zapsal rekordy na marži i počtu letů, pozornost se upírá k Neutronu  
12:02Meziroční inflace v říjnu zrychlila, zdražily zejména potraviny
11:20CoreWeave zhoršila kvůli zpoždění v dodávkách výhled tržeb. Akcie klesají o osm procent
11:09Analytik k výsledkům ČEZ: Slabší výroba, silná distribuce a upravený výhled zisku  
10:31Konec shutdownu je blíž, ale znovu se vynořují obchodní spory  
10:12SoftBank se za téměř šest miliard dolarů zbavila celého podílu v Nvidii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data