Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Prezidentské volby umazaly náskok ODS před TOP 09, ČSSD s komunisty bez většiny – volební průzkum ppm factum

Prezidentské volby umazaly náskok ODS před TOP 09, ČSSD s komunisty bez většiny – volební průzkum ppm factum

05.02.2013 16:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny by se i v únoru stala ČSSD, kterou by volilo 24,6 procenta lidí. Druhá zůstává ODS, rychle ji ale dotahuje TOP 09, která na čtvrté místo odsunula komunisty. Do Sněmovny by se dostali ještě zástupci Strany práv občanů - Zemanovců (SPOZ) a KDU-ČSL. Vyplývá to z průzkumu agentury ppm factum, který byl proveden na přelomu ledna a února a zveřejněn dnes.

„ČSSD si udržuje stabilně nejvyšší podporu, aktuálně by získala 24,6 %. Druhé místo by obsadila vládní ODS s 15,6 %, kterou velice těsně dotahuje druhá vládní strana TOP 09 a Starostové se ziskem 14,5 %,“ popisuje ppm factum výsledky aktuálního volebního průzkumu s tím, že rozdíl mezi oběma pravicovými stranami je „pod hranicí statistické výběrové chyby“. TOP 09 zároveň získala v průzkumu o něco vyšší podporu než KSČM (13,8 %), která od začátku roku 2013 mírně ztrácí.

Do Sněmovny by se dostali také SPO Zemanovci a KDU-ČSL, aktuálně se stejně vysokou podporou 7,4 procenta. „Obě tyto strany překračují ve volebním modelu ppm factum pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny nepřetržitě již více než půl roku,“ dodává dnešní zpráva.

000 ppm factum

Dle volebního modelu ppm factum by sociální demokraté v případě konání voleb na přelomu ledna a února pravděpodobně dostali 64 mandátů. ODS by měla 40 křesel, TOP 09 by podpora voličů zajistila 33 křesel v dolní komoře parlamentu. Stejný počet mandátů by měla i KSČM navzdory menšímu počtu hlasů. SPOZ by nyní měla 16 mandátů, KDU-ČSL o dva méně.

Od posledního průzkumu si polepšila zejména TOP 09, která by nyní získala o sedm křesel více než v lednu. "Ve vyšší podpoře TOP 09 a Starostů se patrně odrazila rozsáhlá kampaň Karla Schwarzenberga v prezidentské volbě," uvedla agentura. ODS od ledna ztratila pět mandátů, komunisté tři a ČSSD jeden mandát.

(Zdroj: ppm factum, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data