Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza přerušuje pětidenní propad; PX po 2 měsících zavře pod 1000

Pražská burza přerušuje pětidenní propad; PX po 2 měsících zavře pod 1000

08.02.2013 10:33
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza v závěru týdne postupně obrací do zelených čísel, když PX přidává 0,1 procenta a přerušuje pětidenní pokles. PX se s největší pravděpodobností nevyhne pátému týdennímu propadu v řadě, když od začátku týdne ztrácí 3 procenta. Index pražské burzy zároveň zřejmě uzavře týden poprvé po dvou měsících pod úrovní 1000 bodů. Západoevropské burzy otevřely růstem o 0,5 procenta, když následují pozitivní závěr na Wall Street, kde hlavní indexy umazaly většinu z denních ztrát. Okolní burzy s výjimkou té maďarské slušně rostou, když polský WIG 20 přidává 0,88 procenta, rakouský ATX posiluje o 0,7 procenta, zatímco maďarský BUX ztrácí 0,27 procenta.

Z týdenního výprodeje se dnes zotavují akcie Erste Bank (581,5 CZK, 2,02%), které do včerejšího dne odepsaly 10 procent. Akcie Erste mažou část z této ztráty, když rostou o 1,5 procenta na 579 . Ve stagnaci kolem úrovně 3800 pokračují akcie Komerční banky (3772 CZK, -0,19%).

Akcie ČEZu (617,5 CZK, -0,06%) se díky mírné korekci do 0,5 procenta vracejí zpět na svůj 12denní klouzavý průměr 616 . Cena elektřiny s dodávkou v příštím roce obchodovaná na německé burze roste o 0,85 procenta na 41,9 EUR/MWh, když se krátce dotkla svého více než dvoutýdenního maxima 42,15.

Ministr financí Miroslav Kalousek dnes vyzval vedení energetické společnosti ČEZ, aby prověřilo okolnosti prodeje firmy I&C Energo maďarské skupině MOL (1 7800 HUF, -3,97%). Stalo se tak poté, co MfD ve čtvrtek napsala, že do pozdějšího převodu I&C Energo od skupiny MOL nizozemské společnosti Yellowraazd byl zapojen právník Josef Brož, který má blízko k tehdejšímu generálnímu řediteli ČEZ a nynějšímu předsedovi dozorčí rady firmy Martinu Romanovi.

Společnost Philip Morris (1 1699 CZK, 1,47%) International (PMI), matka tuzemského Philip Morris ČR, včera na samém závěru obchodování v Praze v rámci svých kvartálních výsledků uvedla, že celkový cigaretový trh v ČR klesl za celý rok 2012 o 2,8 procenta na 20,5 miliardy jednotek, což PMI připisuje zejména dopadu růst spotřebních daní v první polovině roku 2012. V samotném 4Q12 celkový cigaretový trh klesl o 0,7 procenta na 5,3 miliardy jednotek. Dodávky skupiny PMI na český trh poklesly o 7,4 procenta na úrovni celého roku 2012, o 5,7 procenta pak v samotném posledním čtvrtletí roku. Tržní podíl skupiny PMI na českém trhu za celý rok 2012 poklesl o 2,1 procenta na 42,2 procenta, což jde na vrub zejména ústupu lokálních značek Petra či Sparta. V samotném posledním čtvrtletí roku 2012 tržní podíl skupiny PMI na českém trhu klesl o 2,1 procenta na rovných 40 procent. Akcie Philip Morris ČR po včerejším závěrečném výmazu zisků dnes zatím zůstávají bez obchodu.


Čtěte více:

Philip Morris zvýšil zisk i prodeje. V ČR tržní podíl klesá pomaleji (+komentář)
07.02.2013 16:56
Největší světová veřejně obchodovaná tabáková společnost Philip Morris...
Kalousek vyzval vedení ČEZ, aby prověřilo prodej I&C Energo
08.02.2013 10:31
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) dnes vyzval vedení energeti...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.05.2026
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m