Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street zvrátila včerejší propad, u Apple (+1,4%) spekulace o štěpení akcií, Home Depot po výsledcích +5,7%

    Wall Street zvrátila včerejší propad, u Apple (+1,4%) spekulace o štěpení akcií, Home Depot po výsledcích +5,7%

    26.02.2013 22:05
    Autor: Michal Zachar, Patria Finance

    Americké trhy dnes dokázaly částečně zkorigovat včerejší masivní propady. Tomu napomohla i slušná sada makrodat. Spotřebitelská důvěra v únoru vyskočila z 58,4 b. až na 69,6 b. proti konsensu jenom 62,0 b. Prodeje nových domů v prvním měsíci nového roka vzrostly meziměsíčně o 15,6% při očekáváném nárůstu o 3,0%. Prosincový pokles byl revidován na -3,8% z -7,3%.

    Z hlavních sektorů se nejlépe dařilo komoditním společnostem (+1,1%), energetikám (+0,9%) a bankám (+0,5%). Dow Jones Industrial Average posílil o 8 desetin procenta, S&P500 +0,6% a technologický Nasdaq Composite (+0,4%).

    Dolar výrazně posílil k euru na 1,3065 USD/EUR. Zlato po projevu Bena Bernankeho poskočilo na 1614 USD/unci, ropa naopak stagnovala kolem 92,60 USD/barel.

    Apple dokázal zvrátit intradenní 1,2% pokles po spekulacích, že zítra na valné hromadě může představit tzv. stock-split. Titul nakonec zavřel s 1,4% ziskem.

    CommonWealth REIT vystřelil o 54% po zprávě, že největší akcionář Corvex Management připravuje převzetí společnosti za 25 USD za akcii.

    JPMorgan Chase uvedl, že v letošním roce plánuje propustit kolem 4000 zaměstnanců. Akcie banky reagovaly 0,2% poklesem.

    Home Depot představil před otevřením trhu slušná čísla, navýšil dividendu a oznámil 17 mld. USD zpětný odkup akcií. Trh se mu odměnil 5,7% růstem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    19.08.2026
    18:21AI dál sama sobě dláždí kapitálovou cestu a „bezvýznamné“ 2 biliony dolarů
    16:45Traders Talk: Tento trh není pro slabé povahy. Příležitosti se ale najít dají
    16:12Home Depot trápí drahé hypotéky. Klarna po výsledcích odepsala 20 %
    15:35Tradiční král carry trade v ohrožení? Investoři čím dál častěji mění japonský jen za švýcarský frank
    13:59ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    13:49Akcie Moderny letí vzhůru o 100 % díky úspěchu u personalizované vakcíny proti rakovině
    12:25Akcie čínského výrobce humanoidů Unitree vystřelily při svém debutu o 460 procent
    11:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    11:46Česko má druhou nejnižší inflaci v EU
    10:55Česká bankovní asociace nadále očekává letos růst české ekonomiky o dvě procenta
    10:29Bank of America vidí u Nvidie výrazný potenciál. Trh podle ní přeceňuje rizika AI investic  
    9:24Rozbřesk: Život na dluh se ve vyspělých zemích začíná prodražovat
    8:45Odložená kanadská cla, Írán i OpenAI  
    6:01V Německu loni zaniklo téměř 190 tisíc firem. Dopady krize se rozšiřují napříč ekonomikou
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    13:38Největší těžař světa věří mědi. BHP překonal odhady a chystá růst produkce

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data