Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy rostly třetí den v řadě, navzdory smíšeným výsledkům i neutrálním makroekonomickým datům

Americké trhy rostly třetí den v řadě, navzdory smíšeným výsledkům i neutrálním makroekonomickým datům

23.04.2013 22:00
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Americké akciové indexy dnes rostly třetí obchodní den v řadě, když postupně korigují pokles minulého týdne. Index S&P 500, který od dosažení historického maxima na úrovni 1597,5b. ztratil 4 %, posílil již o téměř 3 % a bodově se pohybuje na hladině téměř 1580b.

Ačkoli stávající data z podnikové sféry mají nadále mírně pozitivní charakter, dnes panovala jednoznačnější podpora z této oblasti díky lepším než očekávaným údajům od společnosti Netflix (218,68 USD, 25,41%) nebo Travelers (86,28 USD, 2,00%). Akcie Bank of America (12,12 USD, 3,37%) pak zamířily výše díky růstovému doporučení od společnosti Morgan Stanley (21,6 USD, 4,27%). Po uzavření trhů dnes své výsledky představí společnosti Apple (408 USD, 2,34%) Inc. (očekává se zisk na akcii $9,9 a tržby $42,3mld.), titul během obchodování zpevnil okolo 1,8%.

Naopak makroekonomická data zveřejněná v rámci dnešního dne neměla z hlediska růstového vývoje trhu podpůrný charakter. Nejprve čínské a také německé údaje o aktivitě průmyslového sektoru zaostala za očekáváním a také předběžný údaj o aktivitě v tomto sektoru za měsíc duben v USA naznačil pokles tempa růstu. Objemy prodaných nových domů pak v měsíci březnu dosáhly očekávané úrovně (+416tisíc), obecně pak ale aktivita v sektoru po měsících lepších údajů stagnuje. Zítra nás kromě německého Ifo indexu (podnikatelská důvěra) čekají údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za měsíc březen.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
12:20Týdenní výhled: Jednání USA s Íránem postoupila, nová naděje na dohodu  
12:05Opravdu nastal u paměťových čipů konec cykličnosti? Manažeři fondů vyzývají k opatrnosti
11:34Ropa pod stovkou pomáhá na úvod týdne vzhůru dluhopisům i akciím  
10:54Důvěra v českou ekonomiku v květnu znovu oslabila
9:33Tržby německého průmyslu poprvé za téměř tři roky vzrostly
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data