Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zámořské trhy končí středu v červených číslech

Zámořské trhy končí středu v červených číslech

29.05.2013 22:06
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Americké akciové trhy dnes následovaly Evropu a obchodní seanci ukončily v červeném teritoriu. Index S&P 500 ztratil 0,70 %, Dow Jones Industrial Average odepsal 0,69 % a technologický NASDAQ končí níže o 0,61 %. Slabší sentiment z posledních dní dnes přiživily horší data z německého trhu práce. Ze subindexů S&P 500 dnes dokázal růst jen finanční sektor.

Maloobchodní řetězec Wal-Mart (76,26 USD, -1,37%) klesal, když na něj negativně dolehl verdikt soudu, který společnost uznal vinou z nesprávného zacházení s nebezpečným odpadem. Wal-Mart by tak měl zaplatit pokutu ve výši 82 mil. USD. Z blue chipů se nedařilo ani telekomunikační společnosti Verizon (49,52 USD, -2,56%) a farmaceutickému gigantovi Pfizer (28,31 USD, -2,41%). Solidně růst naopak dokázal výrobce počítačů Hewlett-Packard (25,31 USD, 2,68%) a také dodavatel síťové infrastruktury Cisco (24,16 USD, 1,13%) Systems.

Apple (446,62 USD, 1,17%) připsal zisky, když ho podpořily slova šéfa společnosti o tom, že bývalý miláček trhů má v rukávu několik nových velmi zajímavých produktů.

Prodejce luxusních doplňků Michael Kors (64,45 USD, 3,99%) rostl, když společnost představila výsledky, které překonaly odhady analytiků.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard
13:28Na íránskou válku těžce doplácí luxusní sektor. Akcie LVMH klesly v prvním čtvrtletí nejvíce v historii
13:03Raiffeisenbank a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
12:02OpenAI získala na rozvoj rekordních 122 miliard dolarů
11:20Trump má v noci říct, jak dál s Íránem. Trhy mezitím zůstávají v euforii  
10:55Evropské akcie posilují díky naději na deeskalaci na Blízkém východě
9:50FRESH živě: Ekonomické a tržní dopady íránské války
9:49MSCI povýší Řecko zpět do indexu vyspělých trhů. Analytici čekají smíšené dopady na investory
9:44Vládní dluh se nafoukl nad rámec potřeb deficitu, vyšší výdaje zatěžují kondici veřejných financí
8:57Trump chce konec války do tří týdnů, futures letí nahoru. Optimismus mírní Lagardeová, která varuje před dlouhodobými dopady  
8:56Rozbřesk: Polská vláda nechce dopustit vyšší ceny benzínu, a tak obětuje rozpočet
6:09Fed nemá tah na inflační bránu, předpovědi cen ropy u 200 dolarů za barel jsou přehnané?
31.03.2026
17:45Na první pohled vítězství…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD