Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza hájí růst: Erste odolává horším cílům GS a DB, ale NWR s -10 % na novém dně

Pražská burza hájí růst: Erste odolává horším cílům GS a DB, ale NWR s -10 % na novém dně

27.06.2013 10:16, aktualizováno: 27.6. 10:33
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Aktualizováno

Pražská burza navazuje na včerejší růst, když index PX roste o 0,5 % a tak maže ztrátu od začátku týdne na procento. Západoevropské burzy po dvoudenní rally procházejí konsolidací a mírným výběrem zisků, když investoři vyčkávají na dnešní evropské indikátory důvěry a odpolední makrodata z USA. Středoevropské burzy se vyvíjejí smíšeně, když rakouský ATX posiluje o 0,3 %, maďarský BUX přidává 0,1 %, zatímco polský WIG 20 ztrácí 0,3 %.

Hlavními tahouny dnešního růstu jsou akcie ČEZ, Komerční banky a Telefóniky R. Akcie ČEZu pokračují ve včerejším odrazu od lokálního dna na 450 , zatímco akcie Komerční banky mažou část včerejších ztrát. Akcie Telefóniky se při absenci nových zpráv odrážejí od nejnižšího závěru od prosince 2003.

Akcie Erste Bank dnes po včerejším strmém růstu přidávají více jak procento navzdory dvěma sníženým analytickým cílům. Analytici Goldman Sachs snížili cílovou cenu pro tento bankovní titul na 30 EUR (777 Kč) z 36 EUR (930 Kč), ale ponechali doporučení na „koupit“, když i nový cíl je vysoko nad aktuální obchodní hladinou. Deutsche Bank snížila cílovou cenu z 673,50 CZK (26 EUR) na 621,70 CZK (24 EUR), doporučení „držet“ ponechala. Rozhodnutí navazuje oznámení navýšení kapitálu ve 3Q a zhoršení výhledu pro provozní ziskovost.

Ministři financí EU se dnes nad ránem shodli na pravidlech pro řešení bankovních krizí. Náklady za zkrachovalé banky by podle nich měli v budoucnu nést investoři a věřitelé.

Další prudký propad, aktuálně o více jak 9 % na nové historické dno , dnes vidíme u akcií NWR. Analytici Goldman Sachs a Deutsche Bank včera stanovili na titulu cílové ceny 15 za akcii.

Největší polská rafinerská skupina PKN Orlen uvedla, že by mohla koupit menšinový podíl britsko-nizozemské společnosti Royal Dutch Shell v České rafinérské, aby zvýšila svůj podíl v české společnosti. Šéf Krawiec potvrdil i zájem o Čepro. Skupina PKN Orlen vlastní tuzemský Unipetrol. Akcie dnes oslabují o 1,2 % k 171 .
 
Skupina Orco dnes v Lucemburku pořádá výroční a mimořádnou valnou hromadu. Rozhodnou o novém složení představenstva či navýšení autorizovaného akciového kapitálu. Akcie klesají o 3,2 % k 57 .

 


Čtěte více:

Orco hasí válku před VH. Vítek stahuje většinu kandidátů do představenstva, přesto posílí
20.06.2013 12:48
Společnost Gamala, za kterou stojí Radovan Vítek, stáhla nominace čtyř...
Erste (-8 %) navýší akciový kapitál o 660 mil. eur a splatí účast státu i investorů. Čeká provozní pokles (+komentář)
24.06.2013 8:54
Bankovní skupina Erste oznámila, že ve třetím čtvrtletí roku 2013 navý...
NWR (-15 %) čeká propad o 30 %, shoduje se Deutsche Bank a JPMorgan. Ostré škrty nemusejí na pád uhlí stačit
26.06.2013 11:52
Ani představené radikální úspory a naznačené prodeje dolů nemusí po pr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data