Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Itálie s horší známkou od S&P... denní přehled Trhy, data, výsledky

Itálie s horší známkou od S&P... denní přehled Trhy, data, výsledky

10.07.2013 17:56
Autor: Research, Patria Finance

Na akciích je dnes vývoj lehce negativní Evropské indexy se snažily snížit úvodní ztráty, ale v červeném zůstávají, v zámoří pak sledujeme pokles do záporu po mírném úvodním růstu. Výnosy dluhopisů dnes mírně klesly v jádru eurozóny, zatímco na periferii stoupaly. Snížení italského ratingu nakonec nemělo příliš velký vliv. Výnosy amerických dluhopisů registrují minimální změnu. Eurodolar od rána pokročil ještě o trochu výš, když se nyní nachází na 1,2840. Ráno zklamala čísla o čínském zahraničním obchodu, dál během dne žádná data už na programu nebyla. Dnes večer dostaneme bližší informace z posledního jednání Fedu. Pozornost se samozřejmě bude soustředit na náznaky toho, jak Fed zamýšlí tlumit svou podpůrnou politiku.

Finanční trhy v číslech: 

  107.   9.7.   Změna za den   Změna za rok
3M Pribor 0,46 0,46 0 -0,61
2Y IRS 0,76   0,75   0,01   -0,45
10Y IRS 1,89 1,87 0,02 0,07
CZK/EUR 25,95   25,91   0,20%   2,20%
CZK/USD 20,21 20,26 -0,30% -2,60%
USD/EUR 1,284   1,2784   0,40%   4,80%
PX 871 868,2 0,30% -4,40%
S&P 500 1650,3   1645,3   0,30%   22,20%
DJ STOXX 50 2674,1 2670,6 0,10% 10,10%

ČR:
Předseda hornických odborů OKD Jaromír Pytlík prohlásil, že horníci se obávají, že snížení platů je jen první krok. Ten další bude, že vlastnící celý byznys zavřou. Řekl, že cítí, že jestli se prodá důl Paskov nebo některé další lokality, tak už k zániku OKD nebude chybět nic.

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval úřednickou vládu vedenou ekonomem Jiřím Rusnokem. Premiér Rusnok říká, že bude jednat s politickými stranami o získání podpory, hlasování o důvěře vládě ve Sněmovně by se mohlo konat kolem 8. srpna.

Evropa:
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera zhoršila úvěrovou známku Itálie o jednu příčku na „BBB“ z dosavadního stupně „BBB+“ a varovala před jejím dalším zhoršením. Současný rating Itálie je tak již pouhé dvě příčky od nejrizikovějšího pásma „junk“.

USA:
Federální soud rozhodl, že Apple (422,25 USD, -0,02%) neoprávněně manipuloval ceny elektronických knih. Společnost tak pravděpodobně čeká pokuta v zatím nespecifikované výši. Akcie na zprávu výrazněji nereagují.

Dle nových požadavek tamních regulátorů bude muset 8 největších amerických bank za každých okolností disponovat kapitálem na úrovni alespoň 5 % z hodnoty aktiv. Pro samotné bankovní divize diverzifikovaných společností bude hladina nastavena na 6 %. Zahraniční ekvivalent bez ohledu na rizikovost jednotlivých tříd aktiv jsou 3 %. Nové požadavky vstoupí v plnou platnost v roce 2018. Tyto požadavky by mohly zpomalit zamýšlené navyšování dividend a zpětných odkupů akcií. Akcie bank obchodují vesměs mírně v červeném.

Ostatní:
Kanadský výrobce mobilních telefonů BlackBerry (9,3 USD, -3,53%) hledá partnery, kteří by mu pomohli rozšířit OS BlackBerry 10 do dalších produktových kategorií. V úvahu připadají nejen telefony jiných výrobců, ale také auta, nebo další elektronika. Akcie přesto odepisují další 4 %.

Čínský vývoz meziročně klesl o 3,1 procenta a dovoz o 0,7 procenta, zatímco analytici u obou údajů počítali s růstem. Dnešní oficiální statistické údaje naznačují, že druhá největší ekonomika světa by mohla zpomalovat rychleji, než se předpokládalo.

Očekávaná data následujícího dne: 

  Událost Konsensus Předchozí
14:30 USA - Žádosti o dávky v nezaměstnanosti  335 k 343 k

Očekávané firemní události:

Bez důležitých událostí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?
8:41V USA dnes zavřeno, evropské futures bez výraznějších pohybů  
6:29Gundlach: Za čtyřicet let investování jsem se vcelku dvanáct let mýlil, na neveřejných trzích rostou tenze
26.11.2025
22:02Technologické akcie táhnou růst, sázky na snížení sazeb udržují optimismus  
17:25Čínský paradox
15:18Traders Talk: Nasdaq otáčí trend, Alphabet míří k 4 bilionům a Novo Nordisk na horské dráze
14:48Britská ministryně financí představila návrh rozpočtu, oznámila zvýšení daní
14:06Oslabující Nvidia je už z pohledu budoucích zisků levnější než index Magnificent Seven
12:22Nové riziko na trhu se stříbrem: zásoby v Číně se propadly nejníže za deset let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data