Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Irským aerolinkám Ryanair klesl zisk, firma ale potvrdila výhled

Irským aerolinkám Ryanair klesl zisk, firma ale potvrdila výhled

29.07.2013 10:51
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk irských nízkonákladových aerolinek Ryanair (7,12 EUR, -2,06%) v prvním finančním čtvrtletí končícím v červnu klesl zhruba o pětinu na 78 milionů eur. Firma, která je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě, ale potvrdila v celém finančním roce počítá s růstem zisku.

Celkové výsledky firmy byly podpořeny omezením aktivity některých konkurentů i zavedením poplatků za možnost výběru sedadla. "Byli jsme výnosem z těchto poplatků příjemně překvapeni - cestující chtějí rezervovaná sedadla," uvedl finanční ředitel společnosti Howard Millar. Firma navíc podobně jako jiní nízkonákladoví přepravci rychle zaplňovala mezery na trhu. Ty vznikly rušením kratších letů tradičními aerolinkami, jako jsou British Airways a Air France-KLM (6,14 EUR, -0,97%), které tímto způsobem reagují na vysoké ceny pohonných hmot a slabou spotřebitelskou poptávku. Kvartální tržby dosáhly meziročního růstu o 5 % na 1,34 miliardy eur, nedosáhly ale na konsensus 1,37 mld. eur.

Ryanair nadále předpokládá, že v celém finančním roce, který skončí v březnu 2014, vykáže čistý zisk 570 až 600 milionů eur. V uplynulém finančním roce firma vydělala rekordních 569 milionů eur.

(Zdroj: Ryanair, Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2026
6:19FX Strategie: Inflační ne-překvapení a jestřábí ČNB podpořily korunu, může americký HDP nalomit dolarové medvědy?  
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
10:34Bezpečné měnové přístavy v turbulencích? Frank, jen a dolar zažívají přehodnocení své role
8:52Rozbřesk: ČNB zatím nemá důvod snižovat úrokové sazby
8:49Obchodování dnes kvůli svátkům slabší, Havlíček odhalí další kroky k Dukovanům a futures jsou v zeleném  
5:58Výdaje do AI letí nahoru, ale akcie Nvidie stojí. Investoři čekají na výsledky
15.02.2026
9:11Víkendář: Změny v USA a posouvání globální finanční rovnováhy
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Empire State Manufacturing index