Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza vstupuje do nového týdne poklesem; hlavním strůjcem Erste

Pražská burza vstupuje do nového týdne poklesem; hlavním strůjcem Erste

19.08.2013 10:11
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza vstupuje do nového týdne poklesem okolo půl procenta, když investoři při absenci nových zpráv vybírají nedávné zisky. Podobný vývoj vidíme i na západoevropských burzách, kde po třech růstových týdnech investoři vybírají zisky. Poklesu se nevyhýbají ani středoevropské burzy, kde polský WIG 20 ztrácí 0,6 procenta, rakouský ATX oslabuje o 0,8 procenta, zatímco maďarský BUX roste o 0,45 procenta.

Nemilou zprávou pro investory na českém akciovém trhu jsou snahy sociálních demokratů o zrušení rozhodnutí minulé vlády o zrušení daně z dividend od začátku příštího roku. Z domova ani ze světa jinak dnes žádná významná data na pořadu dne nejsou.

Dnešní výběr zisků na pražské burze vedou akcie Erste Bank (680 CZK, -1,68%), které oslabují nejrychlejším tempem za poslední měsíc, když klesají přes 1,5 procenta a dostaly se až pod 678 . Od začátku měsíce drží tento titul 16% zisk.

Za dnešním poklesem stojí hned dva faktory, když kromě odevzdávání zisků v celém západoevropském bankovním sektoru jsme zde zaznamenali snížené doporučení. Analytici Barclays (2,89 GBP, 0,26%) snížili doporučení pro Erste Bank na „equal weight“ z „overweight“. Akcie Komerční banky (4225 CZK, 0,24%) již druhým dnem v řadě stagnují těsně da úrovní 4200 .

Osmým dnem v řadě rostou akcie NWR (25,7 CZK, 4,26%), které v minulém týdnu zaznamenaly 43% rally. Akcie NWR rostou o 3,85 procenta na 25,6 . Ve čtvrtek před otevřením trhu společnost představí výsledky hospodaření za druhý kvartál letošního roku.

Tento týden ji předběhne ještě Philip Morris (1 1150 CZK, 0,18%) ČR, který výsledky oznámí již zítra. Akcie PMČR aktuálně mírně rostou.



Čtěte více:

Co nás čeká v příštím týdnu? - kalendář očekávaných událostí a firemních výsledků
16.08.2013 18:13
V rámci zpravodajského servisu přinášíme uživatelům www.patria.cz prav...
Týden na pražské burze: Raketa NWR, úspěšná Erste, Egyptem zasažen Pegas
16.08.2013 17:44
Ziskový týden, s většinou titulů seřazených v růstovém pásmu, má za se...
Daň z dividend možná neskončí. ČSSD žádá vládu o potřebné kroky. Fischer není proti
19.08.2013 8:31
ČSSD žádá po vládě Jiřího Rusnoka, aby pomocí zákonných opatření v Sen...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago