Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
LinkedIn se chce svézt na vlně úspěšného IPO, plánuje emisi akcií za 1 mld. dolarů

LinkedIn se chce svézt na vlně úspěšného IPO, plánuje emisi akcií za 1 mld. dolarů

04.09.2013 12:40, aktualizováno: 4.9. 14:45

Aktualizováno

Provozovatel světově největší profesní sociální sítě LinkedIn, jehož akcie od vstupu na burzu v květnu 2011 vylétly ke včerejšímu závěru na Wall Street o bezmála 165 procent, oznámil, že plánuje úpis dalších akcií v objemu jedné miliardy dolarů. Výnos z navýšení akciového kapitálu chce společnost využít na vylepšení finanční flexibility, případně jako zdroj možných akvizicí. Titul včera po ukončení standardní obchodní doby reagoval na zprávu o chystaném ředění poklesem o 2 %, jímž navazují i v dnešním premarketu.

Akviziční ambice společnosti jsou logickým předmětem spekulací vzhledem k solidnímu hotovostnímu polštáři. Čistá hotovostní pozice firmy ke konci června činila 873 milionů dolarů, a to při nulovém dluhu. LinkedIn již dříve převzala zpravodajský prohlížeč pro mobilní telefony Pulse a web pro online sdílení prezentací SlideShare.

Podle zprávy předané americké Komisi pro cenné papíry SEC hodlá LinkedIn prodat 4,17 milionu akcií třídy A. Cena zatím určena nebyla, na základě tržní ceny k závěru měsíce srpna (240,04 USD) společnost odhadla očekávaný výnos úpisu na 1 mld. USD. Manažery úpisu budou banky JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of America a Allen & Co.

Vývoj akcií LinkedIn od začátku obchodování na Wall Street
linkedin

Akcie LinkedIn vstoupily na burzu v květnu 2011 a za následující více než dva roky vylétly na více než dvojnásobek, přičemž jen od začátku letošního roku posílily o téměř 115 procent. Tržní kapitalizace společnosti se od vstupu na burzu navýšila z 4,3 miliardy na 32 miliard dolarů. V listopadu 2011 společnost půl roku po IPO prodejem akcií získala 88 mil. USD.

Společnosti se podařilo od poloviny roku 2011 více než zdvojnásobit počet uživatelů na 238 milionů, z toho jen za druhé čtvrtletí se počet navýšil o 37 procent. Podle CEO Jeffa Weinera má firma další prostor pro navýšení uživatelů a celkový počet cíluje na 600 milionů. Příjmy LinkedIn ve druhém čtvrtletí vzrostly meziročně o 59 procent na 364 mil. USD, čistý zisk se zvýšil o třetinu na 3,7 mil. USD. Pro současný kvartál firma očekává mírnější růst příjmů, nabídla výhled 367 – 373 mil. USD.

(Zdroj: Bloomberg, FT, LinkedIn)


Čtěte více:

Facebook po výsledcích až +21 %. Růst výnosů umlčel skeptiky
25.07.2013 8:24
Největší světová internetová sociální síť Facebook ve druhém čtvrtletí...
Akcie Facebooku zpět na 38 dolarech. 14 měsíců od IPO
31.07.2013 16:43
Více než rok po uvedení na trh se dnes cena akcie největší světové int...
Akcie LinkedIn (+7 %) pokračují v rally, nad opatrnějším výhledem převažuje rychlý růst uživatelů
02.08.2013 9:41
Provozovatel světově největší profesní sociální sítě LinkedIn zachoval...

Váš názor
  •  
    04.09.2013 14:05

    Taky mi neni jasny, proc si nekdo porad kupuje akcie firmy s P/E 700, to je silenstvi.
    Mike11
    •  
      04.09.2013 14:21

      Navíc nevidím žádnou perspektivu. Do tří let chtějí zdvojnásobit obrat a zisk. A to jsme stále u P/E 350. Nerozumím tomu.
      qwer
      •  
        04.09.2013 14:25

        šak když měla např. CETV P/E 800, taky ji všichni na doporučení kupovali :-))) Docela humorné, nemyslíš?:-)))
        Jesse
  •  
    04.09.2013 12:55

    Já si nemůžu pomoct, ale todle je podle mě jedna z největších bublin na trhu. Taky velmi logicky upisují další akcie. Za tyhle prachy dostanou kapitál skoro zadarmo a současným akcionářům se podíl ani moc nenaředí.
    qwer
Aktuální komentáře
02.06.2026
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa