Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zavřela v červených číslech, S&P500 oslabil popáté v řadě, J.C. Penney -15 %

Wall Street zavřela v červených číslech, S&P500 oslabil popáté v řadě, J.C. Penney -15 %

25.09.2013 22:10
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Americké akcie dnes v nevýrazné seanci nakonec skončily v záporném teritoriu. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v srpnu vzrostly o desetinu procenta (trh počítal s poklesem -0,2 %), bez dopravy to bylo -0,1 % proti konsenzu až +1,0 %. Prodeje nových domů ve stejném měsíci +7,9 % na 421.000 (oček. 420.000), červencové číslo revidováno ze 394.000 na 390.000.

Dow Jones Industrial Average odepsal 4 desetiny procenta, S&P500 -0,3 % a technologický Nasdaq Composite -0,2 %. VIX oslabil o 1,2 %. Ze sektorů oslabily nejvíce farmacie (-0,8 %) a utility (-0,7 %), naopak v zelených číslech skončily jenom finanční (+0,5 %) a komoditní (+0,2 %) společnosti.

Dolar zavřel poblíž denních maxim na 1,3528 USD/EUR. Zlato mírně zpevnilo na 1333 USD/unci. Ropa klesla až na 102,30 USD/barel.

Genworth (12,73 USD, 3,92%) Financial oznámil, že odložené IPO své australské divize zřejmě proběhne příští rok. Akcie přidaly 3,9 %.

AutoZone při inline tržbách překvapil na úrovni zisku za fiskální 4Q a titul vzrostl o 2,6 %.

JPMorgan (51,7 USD, 2,74%) Chase je blízko urovnání sporu s regulátorem ohledně vyšetřování kvůli dluhopisům navázaným na hypotéky. Akcie nakonec +2,7 %.

J.C. Penney propadl o 15 %. Goldman Sachs (162,31 USD, -0,40%) uvedl, že likvidita společnosti bude tento kvartál pod značným tlakem.

Carnival (32,7 USD, -5,33%) klesl o 5,3 %. Firma snížila výhled kvůli nižším předobjednávkám a vysokým cenám paliv.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2025
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"
15:08Obchodní bitva začíná. Evropská komise zahajuje konzultace o opatřeních proti americkým clům u WTO
14:45Trumpův velký den: USA a Británie uzavřely 'úplný a komplexní' obchodní pakt
13:45Britská centrální banka podle očekávání snížila základní úrokovou sazbu na 4,25 procenta
13:12EU dává automobilkám více času na splnění emisních cílů
10:44Franklin Resources: Místo USA se může pozvednout Evropa, zájem o americké trhy klesá
8:45Trump chce zrušit omezení na vývoz čipů. Oznámí dnes obchodní dohodu s Velkou Británií?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y