Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Time Warner (+2 %) se ziskem nad odhady, těží z růstu reklamních příjmů

Time Warner (+2 %) se ziskem nad odhady, těží z růstu reklamních příjmů

06.11.2013 13:30, aktualizováno: 6.11. 16:10

Aktualizováno

Americký mediální gigant Time Warner, klíčový akcionář CETV, oznámil, že za třetí čtvrtletí roku 2013 vydělal v přepočtu na jednu akcii 1,01 dolaru, čímž překonal očekávání analytiků (Bloomberg) na úrovni 0,89 USD, především díky vyšším poplatkům za televizní kanály a reklamu. Pro srovnání, EPS ve 2Q činil 83 centů. Tržbami 6,86 miliardy dolarů, které ve 3Q meziročně takřka stagnovaly, společnost mírně zaostala za konsensem 6,94 mld. USD

Příjmy z reklamy skupině meziročně vzrostly o 11 procent na 3,5 miliardy dolarů. Výkonný ředitel Jeffrey Bewkes směřuje růstovou strategii společnosti na televizní byznys, který generuje přes 70 procent provozního zisku. V divizi kabelového vysílání, která zahrnuje zpravodajský kanál CNN nebo kabelovou televizi HBO, se příjem zvýšil o více než pět procent na 3,5 miliardy dolarů. V části filmové a televizní zábavy ale tržby klesly o sedm procent na 2,7 miliardy dolarů. Divize zahrnuje například filmová studia Warner Bros Entertainment.

Po oddělení společností AOL Inc. a Time Warner Cable Inc. CEO rozhodl o prodeji vydavatele časopisu Time Inc. Jedná se o vydavatelskou divizi, kam patří také magazíny Sports Illustrated nebo People a kterou plánuje příští rok oddělit od zbytku firmy.

Společnost uvedla, že ve čtvrtletí odkoupila zpět své akcie v objemu 1,2 mld. USD a v rámci programu s celkovým plánem 4 mld. USD letos již investovala 3 miliardy dolarů do nákupu celkem 50 milionů akcií. Akcie Time Warner, které od začátku roku vzrostly o 43 procent, dnes v premarketu reagovaly až 4% ziskem a v úvodu řádného obchodování na Wall Street rostou o více než 2 procenta.

Zisková marže se ve 3Q meziročně rozšířila o dva procentní body na 25 %. TW s výsledky potvrdila celoroční výhled, v rámci něhož čeká růst zisku na akcii z pokračujících operací "středním" tempem mezi 10 a 20 procenty.

Time Warner má klíčový podíl v mediální společnosti Central European Media Enterprises (CETV), která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice. Time Warner do CETV vstoupil v roce 2009 a od té doby svůj vliv ve společnosti významně posílil.

CETV ve třetím čtvrtletí meziročně snížila výnosy o 3 % a na úrovni provozního výsledku OIBDA propadla do výrazně hlubší než očekávané ztráty. Skupina zároveň zhoršila celoroční výhled pro výnosy i ztrátu OIBDA, v němž zohledňuje předpokládané nižší finanční výsledky v ČR a na Slovensku. CETV čeká za letošní rok záporné volné cash flow a přiznala potřebu dodatečné kapitálové investice. V ohledu možných alternativ jedná i s Time Warner o případné transakci, včetně dluhového financování, za účelem zlepšení likvidity.

Sázky na pomoc ze strany největšího akcionáře jsou podporou pro dluhopisy CETV. Výnos obligace splatné v září 2016 dnes dopoledne klesl na 12,68 procenta, o 236 bazických bodů níže pod 20měsíční vrchol dosažený den po zveřejnění slabých výsledků, horšího výhledu a přiznání potřeby hledat zdroje dodatečného kapitálu.

Time Warner v květnu 2009 koupila 31 % akcií CETV za 241,5 mil. USD a svůj podíl na hlasovacích právech navýšila o tři roky později a poté v dubnu 2013 na aktuálních 49,9 procenta. Zatímco kapitálová injekce TW pomohla CETV přežít a plnit své závazky, naředění akciových práv vedlo k propadu titulu na burze Nasdaq až na včerejší 11leté minimum 2,29 USD z historického vrcholu 126,53 USD dosaženého v roce 2007.


(Zdroj: Time Warner, Bloomberg, čtk)


Čtěte více:

Time Warner (+2 %) ve 2Q s čísly nad odhady, zvyšuje výhled
07.08.2013 13:17
Americký mediální gigant Time Warner, klíčový akcionář CETV, představi...
CETV - Slabé výsledky ohrožují hotovostní pozici skupiny (komentář k výsledkům za 3Q13)
30.10.2013 12:15
Mediální společnost CETV dnes ráno zveřejnila své výsledky za 3Q13. Ho...
CETV čeká letos výrazně nižší příjmy z reklamy v ČR, napřesrok obrat k lepšímu. Akcie -50 %
30.10.2013 15:17
Mediální skupina Central European Enterprises (CETV) čeká letos na čes...
CETV – Moody’s zahajuje revizi ratingu, apeluje na rychlé zajištění kapitálu
01.11.2013 14:29
Ratingová agentura Moody’s dnes oznámila, že zahajuje revizi úvěrového...
CETV - Člen vedení prodal 360 tisíc akcií při ceně 2,91 USD
04.11.2013 9:58
Fred Langhammer z vedení mediální skupiny Central European Media Enter...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2025
14:44Co dělat, když se dlouhodobé dluhopisy chovají jako akcie? Postřehy Fidelity
8:31Víkendář: Prudký růst ziskovosti evropských bank jako důsledek protiinflační politiky ECB
03.05.2025
14:37PIMCO: Přichází změna investičního paradigmatu, posun k novému ale bude trvat dlouho
8:21Víkendář: Podle nové studie hrála politika ECB při snižování inflace jen podružnou roli
02.05.2025
17:20Evropa směřuje k rovnováze, USA se budou letos (opět) spoléhat na spotřebitele?
16:48TikTok dostal v EU pokutu 530 milionů eur za nedostatky při ochraně dat
16:19S&P 500 stoupá a přesně po měsíci maže ztráty z cel  
16:16Reuters: ČNB pravděpodobně sníží úrokové sazby, ale zůstává opatrná
15:41Trh práce v zámoří dál podporuje akcie. Útlum zaměstnanosti se nekoná  
14:23Dubnový deficit rozpočtu se prohloubil, příjmová strana se ale lepší
13:53Morgan Stanley: Trh s humanoidními roboty dosáhne na 5 bilionů dolarů
13:50Výsledky ropných gigantů Chevronu a Exxonu: Zisky klesají, ale strategie zůstává
13:45LVMH propustí přes tisíc zaměstnanců. Důvodem jsou problémy na klíčových trzích
13:23Škoda Auto zvýšila v prvním čtvrtletí prodej o 8,2 procenta na 238.600 aut
13:06Perly týdne: Americké akcie za zenitem, Čína pod tlakem
12:44Prodej vozů Tesla ve Švédsku v dubnu klesl o 81 procent, propadá se i jinde
12:20Inflace v eurozóně si v dubnu udržela tempo růstu, tlačily ji nahoru zejména služby
12:16WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024
12:06Březnová nezaměstnanost v EU stagnovala na 5,8 %. Nejnižší byla v Česku
11:08Patria zvyšuje cílovou cenu Erste Bank, potvrzuje odolný výkon a nákladovou disciplínu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data