Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CETV – Moody’s zahajuje revizi ratingu, apeluje na rychlé zajištění kapitálu

CETV – Moody’s zahajuje revizi ratingu, apeluje na rychlé zajištění kapitálu

01.11.2013 14:29, aktualizováno: 1.11. 14:37

Aktualizováno

Ratingová agentura Moody’s dnes oznámila, že zahajuje revizi úvěrového hodnocení mediální společnosti CETV. Reaguje tak na středeční sadu slabých čtvrtletních výsledků skupiny, které doprovodilo zásadní zhoršení celoročního výhledu a přiznání potřeby dalšího kapitálu.

Moody’s, která v září snížila rating CETV – CFR (tzv. rating korporátní rodiny) na „Caa1“, tak připustila riziko dalšího zhoršení známky. Otazník visí také nad ratingem PDR (vyjadřujícího pravděpodobnost úpadku do platební neschopnosti) na aktuální úrovni „Caa1-PD“ a rating zajištěných dluhopisů 2017, vydaných dceřinou CET 21 („B1“).

Krok je reakcí na prudkou sestupnou revizi celoročního výhledu výnosů a provozní ziskovosti OIBDA a očekávání záporného volného cash flow ke konci roku 2013, uvedla Moody’s. CETV dle očekávání zhoršila celoroční výhled pro výnosy na 640 až 650 mil. USD z původních 700 až 720 mil. USD. Očekávaná ztráta na úrovni OIBDA je aktuálně 40 až 30 mil. USD proti dřívějšímu výhledu v kladných číslech 50 až 70 mil. USD. Horším výhledem skupina mj. odpověděla na předpokládané nižší finanční výsledky v ČR a na Slovensku.

CETV navíc uvedla, že aktuálně čeká za celý rok 2013 záporný volný cash flow, a to na úrovni -140 mil. USD. Společnost tak přiznala, že bude potřebovat dodatečnou kapitálovou investici, a zvažuje údajně všechny dostupné možnosti, včetně úpisu akcií a dluhového financování, prodeje aktiv a projednání prodloužení splatností závazků. Jedná tak i s největším akcionářem Time Warner (49,8 %, rating „Baa2“ s výhledem „stabilním“). Akcie ve středu zareagovaly propadem o 50 %.

Vzhledem k tomu, že je nepravděpodobné, že by CETV vytvořila kladný volný cash flow v roce 2014, zhoršující se likviditní profil společnosti pravděpodobně povede k nedostatku kapitálu, který by jí mohl zabránit splácet své závazky již ve třetím čtvrtletí příštího roku, nedojde-li novou cestou k navýšení kapitálu, varuje Moody’s. Dodává, že aktuální úroveň ratingu CETV odráží předpoklad podpory ze strany TW a jakákoli známka, která by zavdala příčinu k pochybám o této pomoci, by rating bezprostředně ohrozila.

V zahájeném revizním režimu se ratingová společnost bude zaměřovat na výsledek jednání o navýšení kapitálu mezi CETV a Time Warner a dopad případného navýšení kapitálu na finanční pozici CETV. „Očekáváme, že společnost oznámí plán navýšení kapitálu před nebo při příležitosti oznámení výsledků za 4Q13. Opoždění za tímto termínem pravděpodobně povede ke snížení ratingu s vyšší pravděpodobností očekávaného defaultu,“ hodnotí Moody’s.

Akcie CETV dnes na pražské burze korigují předchozí ztráty růstem o více než 10 % nad 61 Kč. V úvodu obchodování na Wall Street přidávají 2,5 % na 3,14 USD (cca 60,10 Kč).

 
(Zdroj: Moody's, Bloomberg)


Čtěte více:

Nova do srpna prodala reklamu jen za půlku loňských výnosů. Částečně slevuje z ostré reklamní politiky. Akcie CETV -6 %
09.10.2013 8:59
Televizi Nova ze skupiny CETV (102 CZK, -5,99%) kvůli nové reklamní s...
Obrat v reklamní strategii Novy realitou. V příštím roce opět zvyšuje ceny. Akcie CETV -2,5 %
17.10.2013 11:05
Skupina Nova v příštím roce plánuje zvýšit cenu reklamy o pět procent....
CETV (až -15 %) za 3Q s výraznou ztrátou OIBDA, snižuje celoroční výhled (+ komentář)
30.10.2013 8:29
Mediální skupina Central European Enterprises oznámila, že za třetí čt...
CETV - Slabé výsledky ohrožují hotovostní pozici skupiny (komentář k výsledkům za 3Q13)
30.10.2013 12:15
Mediální společnost CETV dnes ráno zveřejnila své výsledky za 3Q13. Ho...
T. Tomčány - Komentář k výsledkům Erste Bank a CETV (video)
30.10.2013 14:21
Své finanční výsledky za 3Q letošního roku dnes před otevřením trhu oz...
CETV čeká letos výrazně nižší příjmy z reklamy v ČR, napřesrok obrat k lepšímu. Akcie -50 %
30.10.2013 15:17
Mediální skupina Central European Enterprises (CETV) čeká letos na čes...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data