Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zavřela v zeleném; Microsoft +4 %; Tesla -15 %; A&F -14 %

Wall Street zavřela v zeleném; Microsoft +4 %; Tesla -15 %; A&F -14 %

06.11.2013 22:02
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy ve středu posílily před zveřejněním důležitých makrodat, které nás čekají v druhé polovině tohoto týdne. Ve čtvrtek bude zveřejněn první odhad růstu HDP za 3Q a v pátek se dozvíme nejnovější data z trhu práce. Index předstihových ukazatelů v září vzrostl o 0,7 %, zatímco analytici očekávali pouze 0,6% růst. Z hlavních indexů si nejlépe vedl DJIA, který přidal 0,8 %, S&P 500 posílil o 0,4 %, zatímco Nasdaq odepsal 0,2 %.

Index DJIA táhly vzhůru především akcie Microsoft (38,1 USD, 3,98%), které poskočily o 4 % na dvanáctileté maximum poté, co analytici Nomura (7,4 USD, 1,37%) zvýšili cílovou cenu na 45 USD z 40 USD. Akciím Ralph Lauren se dařilo poté, co firma zvýšila odhad růstu celoročního zisku na více než 5 % z předešlého očekávání alespoň 4% růstu. Mezi úspěšnými tituly dnes byly i akcie Coca-Cola (40,04 USD, 1,37%), které se po tříměsíční pauze vrátily nad 40 USD, nebo také akcie společnosti Qualcomm (69,71 USD, 1,01%), která dnes po zavření trhu zveřejní výsledky hospodaření za minulý kvartál.

Na druhé straně spektra stály akcie Tesla (150,35 USD, -14,97%) Motors, které odepsaly téměř 15 % a podobnou ztrátu zaznamenaly i akcie Abercrombie (33,25 USD, -13,21%) & Fitch. Výrobce aut na elektrický pohon Tesla Motors zklamal některé odhady analytiků na úrovni prodaných aut, zatímco vlastníkovi řetězce s módním oblečením A&F propadly ve 3Q tržby o 14 %. Z 423 společností z indexu S&P 500 , které doposud zveřejnily své výsledky za 3Q, jich 75 % předčilo odhady analytiků na úrovni zisku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.05.2026
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent
11:00Arm naráží na výrobní limity u nových AI čipů, akcie padají i přes rekordní tržby
10:30Korunové ETFko na světové akcie má ode dneška eurovou sestru. Novinky pro české investory přinesou následující týdny
9:03Rozbřesk: Jak vyzní dnešní zasedání ČNB? Centrální bankéři by nejraději Írán „vyseděli“
8:53ČNB rozhodne o sazbách, nová naděje mezi USA a Íránem a Fed varuje před inflací  
6:00Watchlist: Začínáme sledovat ServiceNow a Nokii  
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university