Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražskou burzu tíží ČEZ, KB i NWR, Pegas ztrácí po výsledcích. Erste výš s radou koupit

    Pražskou burzu tíží ČEZ, KB i NWR, Pegas ztrácí po výsledcích. Erste výš s radou koupit

    21.11.2013 9:57
    Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

    Pražská burza zahajuje čtvrteční obchodní seanci mírným poklesem, když index PX ztrácí 0,3 %. Další trhy ve středoevropském regionu se pohybují výrazněji v červeném pásmu – německý DAX klesá o 0,76 %, rakouský ATX získává 0,26 %, polský WIG je níže o 0,80 % a maďarský BUX odepisuje 0,62 %.

    Elektrárenská společnost ČEZ ztrácí 1,1 % na 553 . Těžař NWR neodolává horšímu sentimentu i přes zvýšení doporučení od Raiffeisenbank na stupeň „držet“ ze stupně „redukovat“ s cílovou cenou 32 sníženou z 83 . Titul odepisuje 0,93 % na 26,50 .

    Bankovní domy si vedou smíšeně – Komerční banka klesá o 1 % na 4538 a Erste roste o 1 % na 683 , když jí pomáhá zvýšení doporučení od Deutsche Bank na stupeň „koupit“ ze stupně „držet“ při zvýšení cílové ceny na 32 EUR z 24 EUR, v přepočtu na 871,7 z 618,4 .

    Telefónica CR se i dnes drží mírně pod 300 hranicí, když klesá o 0,30 % na 299 . Tabáková společnost Philip Morris ČR se pohybuje na zelené nule na ceně 10702 . Skupina Philip Morris International včera jen velmi mírně zvýšila celoroční výhled zisku na akcii při zlepšení pohledu na dopad měnového vývoje do výsledků. Překvapivé bylo oznámení, že firma vstoupí na trh e-cigaret. Dosud přitom utvrzovala, že jde jinou cestou – vývoje „zdravější“ klasické cigarety a zcela nové technologie a do segmentu e-cigaret vstoupit nezamýšlí.

    Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens dnes před otevřením trhu zveřejnil sadu čísel za 3Q 2013. Společnost dosáhla výnosů 47,9 mil. EUR (meziročně +0,1 %), provozní ziskovost před odpisy, úroky a zdaněním, měřena ukazatelem EBITDA, meziročně klesla o 22,2 % na 8,8 mil. EUR. Čistý zisk se prudce snížil o 72,9 % na 2,3 mil. EUR. Dosažené výsledky podle společnosti nenaplnily její očekávání, navíc je firma s ohledem na předpokládaný vývoj ve 4Q 2013 nucena snížit i očekávání celoročního ukazatele EBITDA z předchozího pásma 40 až 42 mil. EUR na 37 na 39 mil. EUR. Akcie reagují poklesem zhruba o 2 procenta a dostávají se pod 580 .

    Mediální společnost CETV odepisuje 1,16 % a klesá na 46,70 . Na Nasdaqu titul uzavřel na úrovni 2,31 USD, v přepočtu 46,85 , se ztrátou 2,53 %.

     


    Čtěte více:

    PMI zlepšuje letošní výhled, ale je opatrnější pro příští rok. Vstoupí na trh e-cigaret
    20.11.2013 20:20
    Tabáková společnost Philip Morris International plánuje na konci příšt...
    Pegasu ve 3Q propadl provozní a čistý zisk i vlivem Egypta, snižuje celoroční výhled (+komentář)
    21.11.2013 8:23
    Znojemský výrobce netkaných textiií Pegas Nonwovens dosáhl ve třetím č...
    Pegas - Snížení celoročního cíle po slabších číslech (komentář k výsledkům za 3Q13)
    21.11.2013 9:30
    Společnost Pegas Nonowovens právě zveřejnila své výsledky za 3Q13. Kon...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.08.2026
    8:15Víkendář: USA po Trumpovi
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data