Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy po včerejším růstu konsolidovaly, většinu zisků ale udržely

Americké trhy po včerejším růstu konsolidovaly, většinu zisků ale udržely

19.12.2013 22:01, aktualizováno: 20.12. 7:37
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Aktualizováno

Úvod dnešního obchodního dne obchodního dne patřil poklesu, který znamenal pro hlavní akciové indexy ztrátu v úrovni 0,5% a posun indexu S&P 500 k hladině 1800b. Následně ale převážnou část ztrát investoři vymazali a udržovali hodnoty blízko včerejších maxim.

Vliv na celkový sentiment pak měla data související s trhem práce (týdenní žádosti o pracovní podpory přinesly horší než očekávané údaje) a také počet prodaných nově postavených domů za měsíc listopad (údaj zaostal za očekávanými hodnotami). Z podnikové úrovně pak zaujal pokles hodnoty akcií společnosti FaceBook Inc. o téměř 2 %, když výkonný ředitel M. Zuckerberg a další akcionáři plánují prodej téměř 70 mil. ks akcií. Oracle Corp. pak zpevnil přes 5 % díky výhledu pro své fiskální 3Q, které dosáhlo očekávaných úrovní.


Index S&P 500 pak osciloval v pásmu 1800-1811b., když uzavřel jen ve ztrátě -0,06 % na 1809 bodech. Zítra budou zveřejněny údaje zpřesňující původní údaje o tvorbě HDP za 3Q a dále také hodnota osobní spotřeby pro aktuální měsíc.


Čtěte více:

Oracle ve čtvrtletí se ziskem i tržbami nad odhady. Váznul jen prodej hardwaru
19.12.2013 9:41
Americkému výrobci podnikového softwaru Oracle mírně klesl ve druhém...
Facebook s akcionáři nabídnou na trhu 70 milionů akcií. Titul míří do S&P 500
19.12.2013 13:50
Provozovatel největší internetové sociální sítě na světě, společnost F...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa