Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa zakončila týden v zelených číslech, dařilo se maloobchodníkům. Next (+10 %) vyplatí speciální dividendu

Evropa zakončila týden v zelených číslech, dařilo se maloobchodníkům. Next (+10 %) vyplatí speciální dividendu

03.01.2014 17:41
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové burzy uzavřely dnešní seanci v kladném teritoriu a dokázaly tak výrazně zkorigovat včerejší ztráty. Indexy si připsaly přibližně půl procentní zisky, když pozornosti investorů neunikla data ze Španělska, kde nezaměstnanost poklesla v prosinci nejvíce za posledních šest měsíců. Oslabilo naopak euro, které odepsalo 0,5 % na hladinu 1,360 EUR/USD.

Zájem se dnes soustředil především na maloobchodníky a zejména ty z britských ostrovů. Tahounem byly akcie Next, které zpevnily o 10 % na nejvyšší hodnoty za posledních 25 let poté, co firma vylepšila svůj výhled celoročního zisku, který by se měl pohybovat v rozmezí 684 až 700 mil. GBP, zatímco podle dřívějších odhadů neměl přesáhnout 680 mil. GBP. Společnost navíc oznámila, že vyplatí speciální dividendu ve výši 0,5 GBP.

Společnost Marks & Spencer, která příští čtvrtek oznámí tržby za předchozí čtvrtletí, pak zpevnila o 4 %. Podobně posílily i akcie Debenhams se ziskem 3,9 % nebo Dixons Retail, které zakončily obchodování 5,2 % nad včerejším závěrem.

Německá Deutsche Bank posílila o téměř procento díky kroku analytiků Equinet, kteří nově radí akcie nakupovat. Wacker Chemie přidala 5,5 % již na 14měsíční maxima v návaznosti na rostoucí cenu polysiliconu používaného při výrobě solárních panelů.

Celoevropský Euro Stoxx 50 posílil stejně jako francouzský CAC 40 a německý DAX 0,5 %, britský FTSE 100 o 0,3 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent
15:34MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:35ČNB úrokové sazby nezměnila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data