Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vítek může převzít třetinu Orco Germany, rozhodl lucemburský soud

Vítek může převzít třetinu Orco Germany, rozhodl lucemburský soud

20.01.2014 14:44
Autor: IHNED.cz

Český miliardář Radovan Vítek si připsal úspěch v probíhající bitvě o podíly v developerské společnosti Orco Germany. Lucemburský soud mu totiž dovolil navýšení kapitálu, což z něj dělá třetinového vlastníka nejvýdělečnější části skupiny.

Vítek tak nadále upevňuje svou pozici v realitní společnosti Orco Property Group. Podle informací Hospodářských novin v pondělí lucemburský soud Vítkovi odsouhlasil navýšení kapitálu v Orco Germany. Český miliardář tak získá v nejvýdělečnější části Orca třetinový podíl. Soud tímto verdiktem zrušil předběžné opatření z počátku prosince, kterým bylo navýšení kapitálu zmrazeno. Druhá strana, tedy americké fondy, se proti rozhodnutí může odvolat.

Představenstvo německé realitní společnosti 29. listopadu rozhodlo, že navýší kapitál až o 100 milionů eur (v přepočtu dle aktuálního kurzu 2,7 miliardy korun). Společnost Tandis, za kterou stojí Radovan Vítek, pak upsala 114,6 milionu akcií v ceně 0,47 eura za kus.

Vítek by tak získal v Orco Germany třetinový podíl. Proti tomu ale ze všech sil bojovali další akcionáři Orca - americké fondy Kingstown a Alchemy, které u soudu dosáhly zmrazení celé transakce.

Celý spor je součástí boje obou akcionářských skupin o ovládnutí společnosti Orco Property Group. Zatím prokázal větší schopnosti a sílu český miliardář, kterému se na letošní lednové valné hromadě podařilo ovládnout představenstvo společnosti.

iHNed

Související články na IHNED.cz

Bitva o realitní společnost Orco Germany pokračuje. Miliardář Vítek chce třetinový podíl

Radovan Vítek ovládl Orco. Zbavil se "neposlušných" zahraničních akcionářů

Skanska Reality: Ceny nových bytů v Praze v loňském roce mírně vzrostly


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data