Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jiří Rusnok byl jmenován členem bankovní rady ČNB

Jiří Rusnok byl jmenován členem bankovní rady ČNB

05.02.2014 14:22
Autor: Redakce, Patria.cz

Novým členem bankovní rady České národní banky bude Jiří Rusnok. Do nejvyššího řídícího orgánu ČNB ho dnes na šest let s účinností od 1. března 2014 jmenoval prezident České republiky Miloš Zeman. Ing. Jiří Rusnok (53 let) přijde do bankovní rady místo Evy Zamrazilové, které 28. února 2014 končí její šest let trvající mandát. 

„Chtěl bych svým působením v ČNB přispět k udržení a posílení kredibility centrální banky doma i v zahraničí. Věřím, že při své práci v bankovní radě ČNB budu moci využít dlouholeté zkušenosti ze státní správy i z práce v mezinárodní finanční skupině,“ stojí slovy Jiřího Rusnoka v prohlášení České národní banky.

Bankovní rada je nejvyšším řídícím orgánem ČNB a k jejím hlavním úkolům patří rozhodování o měnové politice, opatřeních v dohledu nad finančním trhem a o vydávání bankovek a mincí.

Bankovní rada má sedm členů. V současném obsazení je guvernérem ČNB je Miroslav Singer, viceguvernéry jsou Mojmír Hampl a Vladimír Tomšík a dalšími členy bankovní rady Kamil Janáček, Lubomír Lízal, Pavel Řežábek a Eva Zamrazilová.

Členové bankovní rady jsou jmenováni na dobu šesti let a nikdo nesmí zastávat funkci člena bankovní rady více než dvakrát.


Váš názor
  • přispět k udržení a posílení kredibility
    05.02.2014 16:19

    No z jeho úst to zní opravdu dobře. Hlavně si musí dávat pozor, aby měl vyplý mikrofony, když běžně mluví jak buran...
    qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data