Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Účetnictví jako nutné zlo. Musí to tak být?

Účetnictví jako nutné zlo. Musí to tak být?

06.02.2014 14:09
Autor: Redakce, Patria.cz

Ve firmě Billbo účetnictví se rozhodli trochu si na oblast účetnictví posvítit. Domnívají se, že se tento obor nijak výrazně od poloviny 90. let minulého století nezměnil.

Přitom se kolem nás za tu dobu změnilo mnoho. Spousta faktur i dalších dokladů je dnes v elektronické podobě už od svého vzniku. Na fakturách se začaly objevovat QR kódy pro čtečky v chytrých telefonech a další moderní technologie nás provází téměř na každém kroku. „Zabýváme se tím už delší dobu a přišla nám škoda, že se účetnictví dělá pořád tak trochu postaru“, říká Martin Solnička z Billbo účetnictví.

Od běžných účetních firem se Billbo liší tím, že dělá řadu rutinních a opakujících se činností automatizovaně. Není důvod, aby dokument, který už existuje v elektronické podobě, někdo tiskl a vezl v obálce své účetní na druhý konec města. Mnohem snazší je dokument přeposlat e-mailem nebo jako fotku z chytrého telefonu do zabezpečené aplikace, kde se sám načte a zatřídí. Zároveň je pro klienty výhodné mít ke všem dokladům kdykoliv přístup, přes počítač i telefon. Když je potřeba něco najít, není nutné volat účetní a čekat, než informaci dohledá a zašle zpět. Je to výhodnější nejen pro uživatele, ale i samotné účetní, které pak mají více času na svou práci a místo hledání dokladů se mohou soustředit na hledání možností, jak klientovi podnikání zjednodušit a zlevnit.
 
Na základě dat ze systému dostávají uživatelé Billbo ještě pravidelný přehled o svém podnikání. Vidí, v čem se jim daří dobře anebo kde je naopak potřeba zvýšená pozornost. „Je to přínosné pro obě strany. To, že dokážeme být efektivnější, se promítá i do cen našich služeb. Nabízíme toho klientům více a zpravidla jsme levnější než konkurence“, dodává Martin Solnička.

Více informací včetně možnosti spočítat si cenu na www.billbo.cz.
 
(Komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.06.2026
9:08Víkendář: Čína netouží obchodovat, chce jen prodávat. A Evropa by měla reagovat
13.06.2026
9:03Víkendář: Chce Čína dotacemi a exporty dosáhnout i „poslušnosti“ jiných?
12.06.2026
22:00Největší IPO historie SpaceX jde na burzu  
17:14Hodnota akcií SpaceX a „valuační“ informační šum
15:38Centrální banky se posouvaly k merkantilismu, zvyšovaly proto nákupy cenných papírů
15:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
13:58Adobe roste, ale akcie klesají. Investoři se obávají slabší monetizace
12:19Perly týdne: Erin Brockovich jde proti datovým centrům a Britové přehodnocují brexit
10:38Pád ropy poslal akcie i dluhopisy vzhůru. Čeká se na start SpaceX  
10:28Michl: ČNB může zvýšit sazby už příští týden. Musí bojovat s jádrovou inflací  
8:45Rozbřesk: ETS 2 se rýsuje. Stabilnější trh, ale citelný dopad na domácnosti
8:41SpaceX mění historii, Trump ustoupil od útoku na Írán a ČNB může zvýšit sazby  
6:02Trhy se posouvají směrem ke kasinu a retailoví investoři nejsou „hloupými penězi“
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data