Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
FT: Britská banka RBS plánuje zrušení 30 tisíc pracovních míst

FT: Britská banka RBS plánuje zrušení 30 tisíc pracovních míst

21.02.2014 11:25
Autor: ČTK

Zestátněná britská banka Royal Bank of Scotland (RBS) plánuje rozsáhlou restrukturalizaci, v jejímž rámci by v příštích letech měla zrušit nejméně 30.000 pracovních míst. Informoval o tom dnes list Financial Times na svých internetových stránkách. RBS nyní zaměstnává zhruba 120.000 lidí. 

Firma podle listu příští týden představí plány na opuštění velké části rizikovějších aktivit v oblasti investičního bankovnictví a na výrazné omezení zahraničních aktivit. "Bude to monstrózní restrukturalizace," řekl listu nejmenovaný bankovní analytik. Podle zdrojů oznámených se situací se RBS nyní hodlá zaměřit na drobné klienty a malé i větší podniky. 

"Mojí ambicí není řídit největší banku světa. Mojí ambicí je řídit nejlepší banku v Británii, což nemá s velikostí nic společného," prohlásil nedávno generální ředitel RBS Ross McEwan. Podle listu Telegraph by McEwan mohl představit nová restrukturalizační opatření ve čtvrtek v rámci prezentace celoročních výsledků podniku. 

Společnost již dříve varovala, že za loňský rok vykáže vysokou ztrátu, a to mimo jiné kvůli různým mimořádným nákladům. Analytici odhadují hrubou ztrátu podniku na sedm až osm miliard liber (233 až 267 miliard korun). "Nepochybujeme, že Ross (McEwan) má odvahu zavést tvrdá opatření ke snížení nákladů, aby zajistil obnovení ziskovosti," uvedl analytik Ian Gordon z makléřské firmy Investec Securities. 

Britská vláda v době světové finanční krize poskytla RBS z peněz daňových poplatníků pomoc v hodnotě 46 miliard liber (1,5 bilionu korun). V současnosti tak v bance vlastní podíl zhruba 81 procent.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
10:34Bezpečné měnové přístavy v turbulencích? Frank, jen a dolar zažívají přehodnocení své role
8:52Rozbřesk: ČNB zatím nemá důvod snižovat úrokové sazby
8:49Obchodování dnes kvůli svátkům slabší, Havlíček odhalí další kroky k Dukovanům a futures jsou v zeleném  
5:58Výdaje do AI letí nahoru, ale akcie Nvidie stojí. Investoři čekají na výsledky
15.02.2026
9:11Víkendář: Změny v USA a posouvání globální finanční rovnováhy
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Empire State Manufacturing index