Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Online rozhovor s šéfem Pegasu Františkem Řezáčem (nejen) o výsledcích a dividendě – zítra na Patria.cz!

Online rozhovor s šéfem Pegasu Františkem Řezáčem (nejen) o výsledcích a dividendě – zítra na Patria.cz!

24.03.2014 15:15
Autor: Redakce, Patria.cz

Hospodářské výsledky Pegas Nonwovens za poslední tři měsíce loňského roku nepříznivě ovlivnila hlubší než očekávaná ztráta z přecenění v euru denominovaného dluhu po oslabení koruny vlivem intervencí ČNB. Společnost tak uzavřela rok s kvartální čistou ztrátou 7,6 milionu eur, dvojnásobnou ve srovnání s očekáváním. Výnosy nicméně meziročně vzrostly o 12 procent díky vyšším prodejům v souvislosti s náběhem nové egyptské linky, která je první zahraniční investicí znojemského výrobce netkaných textilií.

Generální ředitel a člen představenstva Pegas František Řezáč k výsledkům uvedl, že na úrovni EBITDA společnost po vyloučení vlivu opčního akciového plánu mírně překonala svůj výhled z listopadu. Ze strategického pohledu byl však rok 2013 podle Řezáče jeden z nejúspěšnějších v historii společnosti. Akcionáře pak potěšil slovy o plánu naplňovat „progresiví“ dividendovou politiku, výši dividendy tak nesvazuje s čistým ziskem, což umožňuje stav nerozdělených zisků z minulých let a výše hotovosti. Návrh na dividendu Pegas oznámí v květnu.

V letošním roce Pegas očekává meziroční růst EBITDA mezi 12 až 22 procenty, dodatečné významné investice neplánuje. Objem výroby by měl vzrůst zhruba o desetinu, dle společnosti je letošní výrobní kapacita na základě dohod se zákazníky vyprodaná.

Lze očekávat návrh (mírného) zvýšení dividendy z 1,05 EUR v loňském roce? Jaké je očekávané tempo růstu produkce v Egyptě? Kdy se čistý výsledek hospodaření přehoupne do černých čísel? Plánuje Pegas v dlouhodobém horizontu další investice do rozšíření výroby? Nejen na tyto otázky máte možnost se zeptat CEO Pegas Františka Řezáče, a to v rámci online rozhovoru na Patria.cz, který se bude konat zítra, tedy v úterý 25. března od 14 hodin.


Rezac

František Řezáč (1974) je absolventem právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Do společnosti PEGAS nastoupil ještě během svého studia v roce 1996. Postupem času prošel v rámci společnosti několika různými manažerskými pozicemi. Působil jako ředitel právního a personálního oddělení, od roku 2004 pak jako obchodní ředitel. Generálním ředitelem byl jmenován v říjnu 2008. Od listopadu 2006 je exekutivním ředitelem holdingové společnosti PEGAS NONWOVENS SA.


Čtěte více:

Pegas zahájil ostrý provoz linky v Egyptě, potvrdil celoroční výhled
17.01.2014 8:35
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens oznámil zdárné uk...
Pegas za 4Q s hlubší ztrátou, čeká růst EBITDA až o pětinu a potvrzuje 'progresivní' politiku dividend
20.03.2014 8:25
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ve čtvrtém čtvrtl...
Pegas - Cíle pro rok 2014 v souladu s odhady (komentář k výsledkům za 4Q13)
20.03.2014 12:08
Společnost Pegas Nonwovens dnes před zahájením obchodování zveřejnila ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.03.2026
21:14Akcie kolísaly kvůli obavám z války, ropa rostla  
17:19Cyklický návrat hodnotových akcií a jejich strukturální úpadek
17:16IEA uvolní rekordních 400 milionů barelů ropy z nouzových rezerv
15:37Groupon zklamal na zisku, tržbách i výhledu pro rok 2026  
14:40KKCG Financing a.s.: Oznámení o sedmé výplatě úrokového výnosu
14:25Forbes: Nejbohatší člověk planety je Musk, Strnad je v první sedmdesátce
14:10Tlak na private credit sílí. JPMorgan snižuje hodnotu úvěrů
14:00Inflace v USA stagnuje, ale rizika narostla  
12:25ČNB může ropný šok přečkat bez zvyšování sazeb, myslí si člen rady Kubíček  
12:18Von der Leyenová: EU musí modernizovat ETS a snížit ceny energií. Návrat k ruským zdrojům by ale byl chybou
12:14Očekávání před výsledky ČEZ: Nižší ceny elektřiny stlačí zisk, klíčový bude výhled  
11:52Nadšení vyprchalo a akcie klesají, přestože ropa zůstává pod stovkou  
11:01Zisk majitele obchodů s oděvy Zara byl loni rekordní, vzrostl o šest procent
10:37Oracle překvapil silnými výsledky, zvýšil výhled a akcie v pre-marketu rostou o 10 %  
10:22Rheinmetall hlásí rekordní tržby i zisk a letos čeká zdvojnásobení zakázek. Trh přesto výsledky zklamaly
10:04Nintendo má nový hit. Herní simulace života Pokémonů je horkým zbožím, akcie prudce rostou
8:52ČEZ zítra oznámí výsledky, IEA navrhuje rekordní uvolnění rezerv a Oracle pohání tržby z AI  
8:47Rozbřesk: Koruna se zasekla v okolí 24,40 EUR/CZK, americká únorová inflace ve stínu ropy
8:43Footshop a.s.: Vnitřní informace - Neauditované předbežné finanční výsledky za rok 2025 a guidance na rok 2026
7:49GEVORKYAN zrychluje růst díky novým projektům i akvizicím. Tržby a EBITDA přidávají dvouciferným tempem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - CPI, y/y