Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Facebook v 1Q pokračoval v růstu, v mobilní reklamě krade podíl Googlu

Facebook v 1Q pokračoval v růstu, v mobilní reklamě krade podíl Googlu

24.04.2014 9:04
Autor: Jan Šumbera, Patria Research

Sociální síť Facebook včera po závěru trhu zveřejnila své výsledky za 1Q14. Upravený zisk na akcii dosáhl 34c a překonal tak očekávání 24c. Potěšily také tržby na úrovni 2,5 mld. USD při odhadech 2,36 mld. USD. Meziročně tak tržby vzrostly o 72 %. Téměř trojnásobně se také zvýšil celkový zisk na 642 mil. USD z 219 mil. USD. Facebook zároveň oznámil odchod CFO Davida Ebersmana, kterého koncem roku nahradí David Wehner. Ebersman vlastní akcie firmy v celkové hodnotě 47,8 mil. USD.

Akcie společnosti během včerejší obchodní seance klesly o 2,65 % na 61,36 USD, aby po zveřejnění výsledků v poobchodní fázi ztrátu umazaly a vyšplhaly na 63,55 USD. Cílová cena je pak nastavena na 74,91 USD. Více než 80 % analytiků agentury Bloomberg doporučuje titul „koupit“.

Facebook disponuje rozsáhlou uživatelskou základnou čítající 1,28 mld. měsíčně aktivních jedinců. Jedná se o téměř polovinu „internetové populace“. Více než miliarda uživatelů využívá přístup skrze mobilní zařízení. A právě mobily, lépe řečeno chytré telefony, hrají v podnikání Facebooku i ve kvartálních výsledcích zcela klíčovou roli.

Společnosti se totiž daří využít svůj potenciál v oblasti mobilní reklamy, která tvoří 59 % celkových reklamních příjmů. Ve srovnání s údobím těsně po IPO, kdy mobilní reklama negenerovala takřka žádné příjmy, jde o vskutku úspěšnou obrátku. Emarketer navíc očekává pokračující růst tržního podílu Facebooku v segmentu mobilní reklamy z loňských 18 % na 22 %. Společnost má tak ukrojit další část příjmů největšímu hráči na tomto trhu americkému gigantu Google, který by tak měl z loňských 49 % ztratit na letošních 47 %.

Facebook v prvním kvartále představil hned několik zajímavých akvizičních záměrů. Za 19 mld. USD kupuje poskytovatele mobilní komunikace WhatsApp, za 2 mld. USD pak výrobce brýlí pro virtuální realitu Oculus. Společnost také plánuje rozšířit své služby o možnost využití mobilních plateb.

 


Čtěte více:

Facebook kupuje konkurenční službu WhatsApp za 19 miliard dolarů
20.02.2014 8:53
Největší internetová společenská síť Facebook oznámila, že koupí provo...
Facebook koupí za 2 mld. dolarů výrobce brýlí pro virtuální realitu Oculus
26.03.2014 9:41
Provozovatel největší internetové sociální sítě Facebook koupí za dvě ...
FT: Facebook se připravuje poskytovat online platby
14.04.2014 17:27
Největší sociální síť na světě Facebook se připravuje rozšířit oblast ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.02.2026
17:58PODCAST Týdenní výhled: Nečitelná AI nyní pohání tržní rotaci, Big Tech ji ale ustojí  
17:13Prohodí se dlouhodobě výkony amerických a neamerických trhů?
15:56Goldman Sachs: Je dobrý okamžik využít poklesu Microsoftu. Nvidia dál tahounem AI boomu  
14:05AI euforie skončila. Na trhu nyní panují dvě protichůdné obavy  
11:18Švédsko kvůli geopolitickým změnám zvažuje zavedení eura
11:11Opatrně pozitivní start týdne v Evropě  
10:36Koncern Volkswagen hodlá do konce roku 2028 snížit náklady o pětinu
10:34Bezpečné měnové přístavy v turbulencích? Frank, jen a dolar zažívají přehodnocení své role
8:52Rozbřesk: ČNB zatím nemá důvod snižovat úrokové sazby
8:49Obchodování dnes kvůli svátkům slabší, Havlíček odhalí další kroky k Dukovanům a futures jsou v zeleném  
5:58Výdaje do AI letí nahoru, ale akcie Nvidie stojí. Investoři čekají na výsledky
15.02.2026
9:11Víkendář: Změny v USA a posouvání globální finanční rovnováhy
14.02.2026
9:05Víkendář: Existuje evropská dluhopisová páka na Spojené státy?
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - HDP, q/q anualizovaně
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y