Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    MfD: Kellner a Tykač jednají o koupi CETV. PPF zprávu popírá

    MfD: Kellner a Tykač jednají o koupi CETV. PPF zprávu popírá

    29.04.2014 8:58, aktualizováno: 29.4. 10:30
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Miliardáři Petr Kellner, majoritní vlastník skupiny PPF, a Pavel Tykač jednají o koupi mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV), která mimo jiné ovládá televizi Nova, píše Mladá fronta Dnes (MfD). Finančníci si ale podle deníku chtějí nechat pouze Novu, ostatní trhy rozprodají. Kellner s Tykačem svůj zájem o CETV oficiálně nepotvrdili, akcie na zprávu reagovaly v úvodu obchodování na pražské burze růstem až o 10 %.

    Skupina PPF se ale následně prostřednictvím svého mluvčího ohradila a zprávu dementovala s tím, že se hodlá proti nepravdivým spekulacím bránit. Titul maže část zisků, aktuálně roste o 5 %.

    Samotná Nova na prodej není. Pokud chce případný zájemce uspět, musí dát hlavnímu akcionáři CETV, kterým je americká společnost Time Warner, nabídku na odkup celé skupiny. Cena by se podle MfD mohla vyšplhat na 1,5 až 1,7 miliardy dolarů, tedy 30 až 34 miliard korun. Případný nový vlastník by ale zaplatil reálně jen polovinu, protože zadlužení CETV je asi 870 milionů dolarů.

    Kellnerovi a Tykačovi lidé se se zástupci Time Warner již několikrát sešli v Londýně, píše MfD. Dohoda ale zatím nepadla. Již nyní jsou ale podle deníku známí zájemci o televize, které CME vlastní v dalších zemích. Například bulharskou bTV by rád získal spolupracovník a poradce CETV Krasimir Gergov. Rumunské stanice by pak mohl koupit bývalý šéf CETV Adrian Sarbu. Zájem je i o slovenskou Markízu a slovinskou televizi Pop, kupce by tak Kellner s Tykačem museli najít jen pro televizi v Chorvatsku.

    Již dříve se spekulovalo o tom, že zájem o koupi Novy má například také Andrej Babiš, jenž vlastní vydavatelství MAFRA, nebo Daniel Křetínský a skupina J&T, která získala vydavatelství Ringier Axel Springer. Podnikatelé ale zájem oficiálně popírají, mlčí také CETV. Podle jejího mluvčí Marka Kobala skupina spekulace z trhu nikdy nekomentuje. 

    CETV, která by dnes mohla (dle nepotvrzených informací) zveřejnit výsledky hospodaření za 1Q14, vlastní kromě ČR televize i v dalších pěti zemích. Loni snížila čistou ztrátu o zhruba polovinu na 281,5 milionu dolarů. Výnosy klesly o desetinu na 691 milionů USD. V České republice loni firma zaznamenala propad výnosů o zhruba 30 procent na 191,8 milionu dolarů. Provozní výsledek OIBDA, který nezahrnuje odpisy majetku a ztráty ze snížení hodnoty aktiv, spadl do ztráty 11,3 milionu dolarů po zisku 106,3 milionu USD v předchozím roce.

    Součástí CETV je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka.



    (Zdroj: MfD, čtk)


    Čtěte více:

    CETV ve 4Q se záporným OIBDA a hlubší než očekávanou ztrátou, Time Warner zajistí 545 mil. dolarů. Akcie až +80 %
    28.02.2014 14:39
    Mediální skupina Central European Enterprises oznámila slabší než oček...
    CETV - Finanční injekce od Time Warner (komentář k výsledkům za 4Q/FY13)
    28.02.2014 18:00
    Mediální skupina CETV dnes před otevřením obchodování v zámoří zveřejn...
    CETV - Ronald Lauder odstoupil z čela mediální skupiny
    14.03.2014 18:25
    Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV) oznámila od...
    Akcionáři CETV odsouhlasili navýšení autorizovaného kapitálu, posvětili emisi warrantů pro TW i úpis práv
    15.04.2014 13:49
    Akcionáři mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV), ...
    CETV jmenuje nové členy představenstva, v jejich čele někdejší šéf TWC Billock
    15.04.2014 16:35
    Mediální společnost Central European Media Enterprises oznámila změny ...

    Váš názor
    Aktuální komentáře
    12.08.2026
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution
    11.08.2026
    21:59Wall Street pokračovala v konsolidaci; probuzení může přinést aktuální CPI  
    17:14Mimořádná levnost i drahost amerických akcií. Vše vysvětluje jedna skrytá proměnná
    15:50Eli Lilly stíhá Novo Nordisk. V Británii získala první povolení pro pilulku na hubnutí mimo USA
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  

    Související komentáře
      Nejčtenější zprávy dne
      Nejčtenější zprávy týdne
      Nejdiskutovanější zprávy týdne
      Kalendář událostí
      ČasUdálost
      14:30USA - CPI, y/y