Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Američanů žádajících o dávky přibylo nad očekávání

Američanů žádajících o dávky přibylo nad očekávání

22.05.2014 14:50, aktualizováno: 22.5. 14:58
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Data z trhu práce ukazují, že v minulém týdnu v USA přibylo nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti. Počet 326 tisíc znamená nárůst z předchozího údaje 298 tisíc. Jde o výraznější pohyb, než s jakým počítal trh, jehož konsensuální odhad byl nastaven na 310 tisíc.

Flesh

Údaje pod 300 tisíc lze hodnotit jako velmi dobré. Pod tuto hranici se indikátor nových žádostí v posledním roce podíval pouze párkrát, takže se čekalo lehké zhoršení. To bylo nakonec o něco výraznější, ale ani současných 326 tisíc neznamená velké zklamání. Pokud se řady nových žadatelů nebudou dál rozšiřovat, květen přinese oproti dubnu v průměru mírné zlepšení. Na dolaru žádnou negativní reakci na čísla v prvních minutách nesledujeme.

O týden dřív, tedy do 10. května, dosáhl celkový počet žádostí 2,653 milionu a mírně tedy klesl z předchozích 2,666 milionu. V tomto případě jde o mírně lepší údaj oproti odhadům.

Nových žádostí v týdnu do 10. května ubylo a dnes zveřejněné detaily ukazují, že za tím stojí hlavně vývoj v Kalifornii a Massachusetts. V prvním státě se méně propouštělo v sektoru služeb, v tom druhém v dopravě a stavebnictví. Následuje Pensylvánie rovněž s menším počtem propuštěných v dopravě a stavebnictví. Na druhé straně se rozšířily řady žadatelů v Mississippi a Georgii.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data